Trwa ładowanie...
03-11-2006 10:14

Sto przedstawień "Snu nocy letniej" w Teatrze Narodowym

Sto przedstawień "Snu nocy letniej" w Teatrze Narodowym
dof0ydt
dof0ydt

Setny pokaz spektaklu "Sen nocy letniej" odbędzie się w niedzielę na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Dramat Williama Szekspira wyreżyserował zmarły w ubiegłym roku Jerzy Grzegorzewski.

Premiera przedstawienia miała miejsce w grudniu 2001 roku. Grzegorzewski po raz trzeci w swej karierze sięgnął po "Sen nocy letniej". Wcześniejsze inscenizacje powstały w Teatrze Dramatycznym im. Stefana Jaracza w 1966 roku i we wrocławskim Teatrze Polskim w 1980 roku.

"Sen ..." to baśniowa opowieść, w której współistnieją i wzajemnie oddziałują na siebie dwa światy - elfów i duchów oraz zwykłych śmiertelników. Elf Puk, myląc rozkazy swego władcy Oberona, wprowadza zamieszanie w uczucia czworga młodych Ateńczyków.

W spektaklu występują Artur Żmijewski (na zdjęciu) - odtwórca roli Oberona oraz Beata Fudalej jako Puk. W obsadzie znaleźli się również m.in. Edyta Jungowska w roli Heleny, Ewa Konstancja Bułhak jako królowa elfów Tytania, a także Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski i Jerzy Łapiński.

dof0ydt

W przedstawieniu wykorzystano elementy akrobatyczne wykonywane przez niektórych aktorów. Specjalnie dla potrzeb spektaklu Bułhak pobierała lekcje skoków o tyczce, a Fudalej trenowała spuszczanie się po linie.

Kompozytorem muzyki do spektaklu jest Stanisław Radwan, kostiumy zaprojektowała Barbara Hanicka. Elementy scenografii, której autorem był Grzegorzewski, pochodzą głównie z targów staroci, małych zakładów rzemieślniczych (miechy kowalskie), a także klubów sportowych (łodzie wiosłowe).

dof0ydt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dof0ydt