Trwa ładowanie...
d4lh9gx

Sweet Country

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4lh9gx
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Transmission Films

Dramat historyczny "Sweet Country" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Aborygena, który w latach 20. XX wieku musi stawić czoła białej supremacji.

Sweet Country – opis fabuły

"Sweet Country" to historia rozgrywająca się w Australii w latach 20. XX wieku. Sam Kelly (Hamilton Morris) jest autochtonicznym mieszkańcem terytorium Północnego i zajmuje się pracą na roli. Pewnego dnia w okolicy zamieszkuje ranczer Harry March (Ewen Leslie), który niedawno przeprowadził się w te strony. Gdy Kelly oferuje mu swoją pomoc, nie spodziewa się, jak potoczą się wydarzenia. March staje się agresywny, a sytuacja z każdą chwilą się pogarsza, aż w końcu Sam nie ma innego wyjścia i zabija białego mężczyznę w samoobronie. Wiedząc, co mu grozi za popełnienie tego czynu, Sam ucieka i ukrywa się przed pościgiem prowadzonym przez sierżanta Fletchera (Bryan Brown).

Sweet Country – ciekawostki

  • Wydarzenia zaprezentowane w "Sweet Country" nawiązują do prawdziwego przypadku zabójstwa, którego dopuścił się Aborygen na białym człowieku. Za ten czyn został aresztowany i postawiony przed sądem.
  • W "Sweet Country" można podziwiać niezwykłe, australijskie krajobrazy – film kręcono w takich lokacjach, jak Pustynia Simpsona, Park Narodowy Lake Gairdner czy Alice Springs.
  • W filmie "Sweet Country" na drugim planie pojawia się wielu okolicznych mieszkańców z okolic Alice Springs.
  • Światowa premiera "Sweet Country" odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji 6 września 2017 roku. W Polsce produkcję udostępniono w czerwcu 2018 roku.
  • W 1987 roku ukazał się inny dramat historyczny o tytule "Sweet Country", który w polskiej dystrybucji znany jest jako "Słodka kraina" – jest to produkcja w reżyserii Mihalisa Kakogiannisa. Kinowa premiera westernu "Sweet Country" (2017) Warwicka Thorntona odbyła się w 30. rocznicę ukazania się "Słodkiej krainy".
Sweet Country
Tytuł oryginalny

Sweet Country

Gatunek

dramat historyczny, western

Kraj produkcji

Australia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

06.09.2017

Data polskiej premiery

15.06.2018

Czas trwania

113 min.

Reżyser
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lh9gx
d4lh9gx
d4lh9gx