Trwa ładowanie...
11-09-2009 17:33

Światowe Rekordy Guinnessa w sobotę w Polsacie

Światowe Rekordy Guinnessa w sobotę w PolsacieŹródło: Polsat
d2en99d
d2en99d

Światowe Rekordy Guinnessa 2009” to wyjątkowe widowisko telewizyjne, zrealizowane przez Telewizję Polsat wiosną tego roku w Mediolanie.

Maciej Dowbor, gospodarz tego niecodziennego show, miał okazję spotkać się w największym studiu telewizyjnym w Europie z rekordzistami najnowszej edycji „Księgi Rekordów Guinnesa”. Śmiałkowie, którzy przybyli do Włoch będą nas rozśmieszać, zadziwiać swymi umiejętnościami, ale nie zabraknie też rekordów budzących u widzów strach czy przerażenie. Wszystkich, których ciekawi jak wygląda najbardziej wytatuowany mężczyzna świata i rekordzistka w liczbie przebytych operacji plastycznych, zapraszamy przed telewizory we wrześniu.

W „Światowych Rekordach Guinnessa 2009” zobaczymy śmiałków, którzy na oczach całego świata chcą wykazać się umiejętnością lub cechą pozwalającą wpisać ich do „Księgi Rekordów Guinnessa”. Księga wydawana jest co roku i zawiera udokumentowane rekordy świata. Pierwsza edycja ukazała się w 1955 roku a jej wydawcą był browar Guinness, którego nazwa pochodzi od nazwiska XIX-wiecznych piwowarów z Dublina.

Gośćmi specjalnymi show, a jednocześnie dodatkowymi ekspertami przy niektórych konkurencjach, będą m.in. najsilniejszy człowiek świata Mariusz Pudzianowski, mistrzyni świata w snowboardzie Jagna Marczułajtis, tancerz Stefano Terrazzino, gwiazda włoskiego kina Sofia Loren, a także słynny włoski piłkarz z AC Milan - Filippo Inzaghi. W gronie kandydatów do „Księgi Rekordów Guinnessa 2009” znalazło się dwoje Polaków.

d2en99d

Do Mediolanu przyjechała Aneta Florczyk, która – aby pobić rekord – musiała wykazać się niezwykłą siłą i podnieść 12 mężczyzn w ciągu 2 minut. Czy najsilniejszej kobiecie świata się to udało? Dowiemy się już wkrótce. Nietypowy rekord próbował też pobić Bogusław Białek, który starał się wpisać w „Księgę Rekordów Guinnessa 2009” w kategorii wbijania gwoździ gołą ręką. Jak zakończył się jego udział w programie zobaczymy już jesienią. W „Światowych Rekordach Guinnessa 2009” będziemy mogli poznać, m.in. najwyższego i najniższego człowieka świata (Xie Shun- 2 m 36 cm, He Pingping - 74 cm). W największym studiu telewizyjnym w Mediolanie, gdzie nagrywany był show, pojawił się również Wei Shenghu, lekarz z Chin, który bił światowy rekord Guinnessa w ilości wbitych w swoją w twarz igieł (1790). Wielkie emocje widzów wzbudził występ Tajki Kanchany Ketkaew, zwanej ‘Scorpion Queen’, która podjęła próbę trzymania w ustach skorpiona przez ponad 2 minuty.

Wśród kandydatów do „Księgi Rekordów Guinnessa 2009” znaleźli się także Włosi: Thomas Blackthorne, który specjalizuje się w połykaniu szpady oraz Nicola Putignano - bił rekord co najmniej 17 i pół minuty spędzonych pod wodą bez oddychania. W programie poznamy również najstarszą matkę świata (Maria del Carmen - zaszła w ciążę w wieku 66 lat) oraz „Człowieka Kota”.

Gospodarzem tego niewiarygodnego widowiska będzie Maciej Dowbor - dziennikarz i prezenter telewizyjny, od 2005 roku związany z Telewizją Polsat. Widzowie mogą oglądać jego relacje z najważniejszych wydarzeń kulturalno – towarzyskich w cotygodniowym magazynie „Się kręci”.

Rokrocznie jest gospodarzem koncertów podczas Sopot TOPtrendy Festiwal oraz Gal Sylwestrowych. Jesienią – oprócz show „Światowe Rekordy Guinnessa 2009” w Telewizji Polsat - poprowadzi też, wspólnie z Mateuszem Borkiem, program o tematyce sportowej na antenie kanału Polsat Play.

Show „Światowe Rekordy Guinnessa 2009” oglądać będzie można na antenie Telewizji Polsat w soboty o godz. 17.45. Premiera już 12 września!

d2en99d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2en99d