Trwa ładowanie...
23-04-2006 13:20

Świętość według Jana Jakuba Kolskiego

Świętość według Jana Jakuba Kolskiego
d1y4gqx
d1y4gqx

W najnowszym filmie Jana Jakuba Kolskiego pt.: Jasminum występują m.in. Janusz Gajos, Adam Ferency, Bogusław Linda i Krzysztof Globisz.

Rozgrywające się współcześnie Jasminum (łacińska nazwa jaśminu) opowiada historię małej społeczności mnichów. Klasztor kamedułów, w którym rozgrywa się akcja filmu, nie różniłby się od innych gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników pachnie w szczególny sposób. Jeden pachnie czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą.

- To oczywiście czytelne nawiązanie do historii ojca Pio, który podobno pachniał fiołkami - mówi reżyser filmu Jan Jakub Kolski. *PRZECZYTAJ PIERWSZĄ RECENZJĘ FILMU JANA JAKUBA KOLSKIEGOPRZECZYTAJ PIERWSZĄ RECENZJĘ FILMU JANA JAKUBA KOLSKIEGO<* Klasztorną rutynę burzy pojawienie się konserwatorki zabytków, która ma zająć się renowacją jednego z obrazów. Natasza (w tej roli Grażyna Błęcka-Kolska), która przybywa do klasztoru wraz z małą córeczką (Wiktoria Gąsiewska), zaczyna się również interesować zapachami wydzielanymi przez trzech mnichów.

- Kręcąc Jasminum zrealizowałem kolejny element swojego egoistycznego planu. Za pomocą filmów prowadzę rozmowę ze światem i ze współczesnością. Zadaję pytania, które mnie interesują, także jako człowieka prywatnego, funkcjonującego poza kinem. Teraz na przykład pytam, czym jest świętość - tłumaczy Kolski.

Reżyser zapewnia też, że wierzy w możliwość stworzenia "filmu tak intensywnego, żeby ludzie poczuli w kinie zapach".

Kinowa premiera Jasminum już 5 maja. *ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FILMU 'JASMINUM'ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FILMU 'JASMINUM'*

d1y4gqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y4gqx