Trwa ładowanie...

'The Dark Knight' - coś lepszego od Batmana

Share
'The Dark Knight' - coś lepszego od Batmana
dow0rwu

Chris Nolan, reżyser „The Dark Knight”, kolejnej części przygód człowieka-nietoperza, zdementował pogłoski, jakoby aktorzy Philip Seymour Hoffman, Ryan Phillippe bądź Sean Penn mieli dołączyć do obsady filmu.

"– Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo. Wszystko to plotki, choć muszę przyznać, że bardzo ciekawe" – oświadczył Nolan.

dow0rwu

W postać Batmana i Bruce’a Wayne’a ponownie wcieli się Walijczyk Christian Bale. Czarny charakter – Jokera – zagra australijski aktor Heath Ledger, znany z takich filmów jak „Tajemnica Brokeback Mountain” czy „Nieustraszeni bracia Grimm”.

Reżyser filmu zabrał również głos w kwestii podobieństw „The Dark Knight” i „Batman: Początek”.

"– Nie chciałbym, aby filmy były do siebie podobne, bo to dwie osobne historie. Będę zadowolony, jeśli uda mi się w drugiej części zachować wszystkie dobre doświadczenia z pierwszej, ale stworzyć z nich coś nowego, unikalnego" – powiedział.

Nolan nie jest zwolennikiem nadmiaru akcji.

dow0rwu

"– Oczywiście jesteśmy skłonni wrzucić Batmana w wir większej akcji, ale trzeba wziąć pod uwagę, że takie kino rządzi się swoimi prawami i ma swój rytm, który trzeba przestrzegać. Akcja ma swój limit i musi być dobrze wyważona z resztą fabuły, aby to wszystko dobrze działało".

Światową premierę „The Dark Knight” zaplanowano na 1 stycznia 2009 r. Zdjęcia rozpoczną się w styczniu.

dow0rwu

Podziel się opinią

Share
dow0rwu
dow0rwu