Trwa ładowanie...
d2saum0
„Ukryte działania”: tylko u nas obejrzysz polskie fragmenty filmu z trzema nominacjami do Oscara
Aktualności

„Ukryte działania”: tylko u nas obejrzysz polskie fragmenty filmu z trzema nominacjami do Oscara

„Ukryte działania” to niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Obraz, który niebawem powalczy o Oscara w trzech kategoriach, trafi do polskich kin 24 lutego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2saum0

Akcja obrazu "Ukryte działania" koncentruje się na trzech genialnych kobietach naukowcach, które stały za jedną z największych operacji w historii USA - programem lotów kosmicznych Mercury. Matematyczki były zaangażowane w misję Johna Glenna. 20 lutego 1962 roku został on pierwszym amerykańskim astronautą, który wykonał lot orbitalny. W czasie misji doszło do pewnych trudności, ale astronauta bezpiecznie wylądował, stając się bohaterem narodowym Stanów Zjednoczonych. W rolach głównych występują Janelle Monáe, Taraji P. Henson i Octavia Spencer.

W obsadzie znaleźli się także Kevin Costner, Kirsten Dunst, Jim Parsons, Mahershala Ali, Aldis Hodge i Glen Powell. Reżyserią zajął się Ted Melfi ("Mów mi Vincent"). Pharrell Williams i Hans Zimmer odpowiadają za muzykę. Do polskich kin obraz trafi 24 lutego.

d2saum0

Podziel się opinią

Share

d2saum0

d2saum0