Trwa ładowanie...
d2rpadd

Vanessa Williams

Najnowsze informacje
4.5
(120 głosów)
Oceń:
d2rpadd

Vanessa Williams jest aktorką o wielu twarzach i piosenkarką, która sprzedała ponad 4 miliony płyt na całym świecie. Urodziła się w Millwood, w stanie Nowy Jork. Zdobyła stypendium w dziedzinie dramatu i specjalizowała się w musicalach w Syracuse University.

Album muzyczny - "The Right Stuff", który był jej debiutem, został złotą płytą i przyniósł jej trzy nominacje do nagrody Grammy. W ostatnich siedmiu latach, Williams zagrała w bardzo dobrze przyjętym przedstawieniu - "Kiss of the Spider Woman", wydała nowe albumy muzyczne, dostała nominacje do nagrody Grammy... i odbyła turę koncertową po 25 amerykańskich miastach, Japonii i południowo - wschodniej Azji.

W filmie zadebiutowała w 1986 w "Under the Gun", a następnie pojawiła się w "The Pick-Up Artist", "Another You" i "Harley Davidson and Marlboro Man". W dużej roli pojawiła się obok Arnolda Schwarzeneggera w "Eraser", a potem w "Hoodlum", "Dance With Me", "Light It Up" i "The Adventures of Elmo in Grouchland".

Zdobyła NAACP Image Award i NAACP Best Picture za rolę w "Soul Food". W filmach telewizyjnych miała kilka dużych ról, między innymi: "Stompin' at the Savoy", "The Jacksons: An American Dream", "Bye, Bye Birdie", "The Odyssey" i "Don Quixote". Ostatnio zagrała w "The Courage to Love", którego jest też producentką.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rpadd
d2rpadd
d2rpadd