Trwa ładowanie...
06-08-2009 12:10

W piątek rozpoczyna się Letnia Akademia Filmowa

W piątek rozpoczyna się Letnia Akademia FilmowaŹródło: PISF
d33a4rf

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu, ubiegłoroczna laureatka nagród PISF w kategorii krajowe wydarzenie filmowe, odbędzie się w tym roku już po raz dziesiąty.

W dniach 7-16 sierpnia do niewielkiej miejscowości pod Zamościem po raz kolejny zjadą się z całej Polski miłośnicy dobrego kina. W ciągu 9 dni pokazane tu zostanie ponad 300 filmów, podzielonych na wiele cykli tematycznych. Warto wśród nich wymienić cykl "Stronnicza historia polskiego kina" prezentujący, przy okazji obchodów stulecia polskiego filmu, mniej znane oblicze polskiej kinematografii - obrazy często niesłusznie zapomniane i w swoim czasie niedocenione.

W Zwierzyńcu zaprezentowany zostanie także cykl filmów powstałych w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, zorganizowany z okazji 60-lecia istnienia WFDiF. Warto też wspomnieć o obszernej retrospektywie cenionego włoskiego reżysera Pupi Avatiego - o tyle wyjątkowej, że żaden z filmów artysty nie trafił, jak dotąd, do regularnej dystrybucji w Polsce.

W ramach Letniej Akademii Filmowej odbędą się także Warsztaty Kultury Filmowej - wiele wykładów, seminariów, spotkań z twórcami i dyskusji. A wszystko to w plenerach malowniczej roztoczańskiej miejscowości, która liczy sobie ponad już ponad 400 lat.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie internetowej www.laf.net.pl.

d33a4rf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33a4rf