Trwa ładowanie...
14-07-2014 11:31

W Rzymie powstał filmowy park rozrywki

W Rzymie powstał filmowy park rozrywkiŹródło: mat. promocyjne
d44tza4
d44tza4

"Cinecitta World" - to nazwa zbudowanego na przedmieściach Rzymu wielkiego parku rozrywki, poświęconego w całości filmom, pierwszego takiego we Włoszech. Oczekuje się, że rocznie odwiedzać go będzie 1,5 miliona osób.

Choć w nazwie parku jest Cinecitta, to nie znajduje się on w tej rzymskiej dzielnicy, znanej przede wszystkim z miasteczka filmowego, przeżywającego obecnie kryzys po kilku dekadach świetności. Park zbudowano w Castel Romano, na południe od Wiecznego Miasta, przy jednej z głównych dróg dojazdowych, Pontinie. Jednym z inwestorów jest firma, do której należy miasteczko filmowe.

Całość zaprojektował słynny włoski scenograf Dante Ferretti, a muzyczną oprawę stanowią filmowe kompozycje Ennio Morricone.

Na terenie lunaparku znajduje się 20 różnych atrakcji. Wśród fontann, kolejek i "diabelskiego młynu" jest też kilka planów filmowych, nawiązujących do największych produkcji światowej kinematografii powstałych w Cinecitta.

d44tza4

Wartość inwestycji wynosi ćwierć miliarda euro, a udziałowcami parku są między innymi znani producenci filmowi Aurelio i Luigi De Laurentiis.

Po oficjalnym czwartkowym otwarciu park będzie dostępny dla zwiedzających od 24 lipca. Czynny będzie w godzinach 10-23 przez ponad 260 dni w roku. To zaś oznacza, podkreślono, że będzie to jeden z najdłużej w roku otwartych parków rozrywki w Europie.

Całodzienny pełny bilet będzie kosztować 29 euro, dla dzieci do 10 roku życia - 23 euro.

d44tza4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44tza4