Trwa ładowanie...
d1qsi99
Aktualności

Wielka ucieczka Molocha

Share
Wielka ucieczka Molocha
d1qsi99

Współtwórca sukcesu nominowanej do Oscara „Katedry”, firma Platige Image będzie gościem specjalnym szóstej edycji Międzynarodowego Forum Filmów Niezależnych Oskariada. Czołowe i wielokrotnie nagradzane studio postprodukcyjne w Polsce zaprosi w sobotę, 21 kwietnia na nocny show ze swoimi produkcjami. Widzowie Oskariady zobaczą m.in. "Wielką Ucieczkę" i "Molocha" oraz film - niespodziankę.

Na spotkaniu z Platige Image nie może zabraknąć Tomka Bagińskiego, twórcy nominowanej do Oscara „Katedry”. Bagiński zaprezentuje także widzom Oskariady trailer gry „Wiedźmin” i opowie o jego powstawaniu. Poprowadzi też warsztat animacji 3D. Spotkanie z twórcą nagradzanych na całym świecie „Katedry” i „Sztuki spadania” to wielka szansa dla młodych animatorów. Wielbiciele animacji będą mogli zobaczyć też dwie głośne produkcje Platige Image - "Wielką Ucieczkę" i "Molocha".

"Wielka Ucieczka", to film Damiana Nenowa, studenta Animacji i Filmowych Efektów Specjalnych, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. To kolejny w dorobku producenckim Platige Image jest dowodem zaangażowania i wsparcia tego studia dla autorskich realizacji młodych, zdolnych artystów. Film to opowieść o stworzeniu nazywanym „Słonko” - przeciętniaku, który zarabia występując codziennie w prognozie pogody. Słonko odpowiada za miejsce na mapie, w którym ma być słonecznie i ma dosyć tej nudnej pracy. Pewnego razu postanawia wyrwać się z szarej rzeczywistości. Zbieg okoliczności sprawia, że Słonko trafia z ekranu do wnętrza “czarnego pudła“. Tam istnieje surrealistyczny świat, pełny żelastwa, kabli i elektronicznych elementów. Okazuje się, iż Słonko w telewizorze nie jest osamotnione. Zaczyna się ucieczka..

d1qsi99

Industrialne klimaty proponuje również autor „Molocha” Marcin Pazera z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjaliści z PLATIGE pomogli w przebudowaniu tego fascynującego projektu, z pracy zaliczeniowej w film spełniający pełne wymogi projekcji kinowej. Tytułowy Moloch to wyrodna maszyna sprawująca władze w zdegenerowanym i zapomnianym przez samego Stwórcę świecie przemysłowego kombinatu - niegdyś pełnego splendoru, dziś mechanicznej przestrzeni pełnej przenikliwego zimna. Moloch co pewien czas budzi się z letargu, aby wywołać najgorsze, ludzkie instynkty.

Obydwie produkcje prezentowane były z sukcesami na wielu festiwalach animacji i kina niezależnego.

Prezentacja filmów Platige Image poprzedzi też sobotni pokaz specjalny – „Chaos“ młodego, polskiego reżysera Xawerego Żuławskiego. Nagrodzoony dwa lata temu w Gdyni film, to świetnie poprowadzona, dynamiczna opowieść prezentująca splatające się historie trzech przyrodnich braci u progu wejścia Polski do Uni Europejskiej. Wszyscy bohaterowie szukają szczęścia i bogactwa. „Chaos” to obraz nowej Polski, gdzie polityczne i religijne schematy błyskawicznie się rozpadają. Żyją punkowe ideały, śmierć przerywa życie równie często jak miłość. I każde wydarzenie ma swoje nieoczekiwane, nieprzewidywalne i często nieodwracalne konsekwencje. Widzowie Oskariady będą mogli też spotkać się po projekcji z autorem.

I na koniec ostatnia nowina – tegoroczna Oskariada wprowadza nową formułę kontaktowania się jurorów i widzów. Po każdym, kolejnym bloku filmowym jurorzy omówią zaprezentowane filmy na otwartym spotkaniu z publicznością. To unikatowa okazja aby porozmawiać ze znawcami kina twarzą w twarz.

VI Oskariada już od 18 do 22 kwietnia.

d1qsi99

Podziel się opinią

Share
d1qsi99
d1qsi99