Trwa ładowanie...

Wielka ucieczka Molocha

Share
Wielka ucieczka Molocha
dyuao13

Współtwórca sukcesu nominowanej do <a href="https://film.wp.pl/oscar-the-6030517521293953c">Oscara</a> <a href="http://film.wp.pl/katedra-6027636301247105c">„Katedry”</a>, <a href="https://teleshow.wp.pl/firma-6029246186041985c">firma</a> Platige Image będzie gościem specjalnym szóstej edycji Międzynarodowego Forum Filmów Niezależnych Oskariada. Czołowe i wielokrotnie nagradzane studio postprodukcyjne w Polsce zaprosi w sobotę, 21 kwietnia na nocny show ze swoimi produkcjami. Widzowie Oskariady zobaczą m.in. <a href="http://film.wp.pl/wielka-ucieczka-6030516134392449c">"Wielką Ucieczkę"</a> i "Molocha" oraz film - niespodziankę.

Na spotkaniu z Platige Image nie może zabraknąć Tomka Bagińskiego, twórcy nominowanej do Oscara „Katedry”. Bagiński zaprezentuje także widzom Oskariady trailer gry „Wiedźmin” i opowie o jego powstawaniu. Poprowadzi też warsztat animacji 3D. Spotkanie z twórcą nagradzanych na całym świecie „Katedry” i „Sztuki spadania” to wielka szansa dla młodych animatorów. Wielbiciele animacji będą mogli zobaczyć też dwie głośne produkcje Platige Image - "Wielką Ucieczkę" i "Molocha".

"Wielka Ucieczka", to film Damiana Nenowa, studenta Animacji i Filmowych Efektów Specjalnych, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. To kolejny w dorobku producenckim Platige Image jest dowodem zaangażowania i wsparcia tego studia dla autorskich realizacji młodych, zdolnych artystów. Film to opowieść o stworzeniu nazywanym „Słonko” - przeciętniaku, który zarabia występując codziennie w prognozie pogody. Słonko odpowiada za miejsce na mapie, w którym ma być słonecznie i ma dosyć tej nudnej pracy. Pewnego razu postanawia wyrwać się z szarej rzeczywistości. Zbieg okoliczności sprawia, że Słonko trafia z ekranu do wnętrza “czarnego pudła“. Tam istnieje surrealistyczny świat, pełny żelastwa, kabli i elektronicznych elementów. Okazuje się, iż Słonko w telewizorze nie jest osamotnione. Zaczyna się ucieczka..

Industrialne klimaty proponuje również autor „Molocha” Marcin Pazera z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjaliści z PLATIGE pomogli w przebudowaniu tego fascynującego projektu, z pracy zaliczeniowej w film spełniający pełne wymogi projekcji kinowej. Tytułowy Moloch to wyrodna maszyna sprawująca władze w zdegenerowanym i zapomnianym przez samego Stwórcę świecie przemysłowego kombinatu - niegdyś pełnego splendoru, dziś mechanicznej przestrzeni pełnej przenikliwego zimna. Moloch co pewien czas budzi się z letargu, aby wywołać najgorsze, ludzkie instynkty.

dyuao13

Obydwie produkcje prezentowane były z sukcesami na wielu festiwalach animacji i kina niezależnego.

Prezentacja filmów Platige Image poprzedzi też sobotni pokaz specjalny – „Chaos“ młodego, polskiego reżysera Xawerego Żuławskiego. Nagrodzoony dwa lata temu w Gdyni film, to świetnie poprowadzona, dynamiczna opowieść prezentująca splatające się historie trzech przyrodnich braci u progu wejścia Polski do Uni Europejskiej. Wszyscy bohaterowie szukają szczęścia i bogactwa. „Chaos” to obraz nowej Polski, gdzie polityczne i religijne schematy błyskawicznie się rozpadają. Żyją punkowe ideały, śmierć przerywa życie równie często jak miłość. I każde wydarzenie ma swoje nieoczekiwane, nieprzewidywalne i często nieodwracalne konsekwencje. Widzowie Oskariady będą mogli też spotkać się po projekcji z autorem.

I na koniec ostatnia nowina – tegoroczna Oskariada wprowadza nową formułę kontaktowania się jurorów i widzów. Po każdym, kolejnym bloku filmowym jurorzy omówią zaprezentowane filmy na otwartym spotkaniu z publicznością. To unikatowa okazja aby porozmawiać ze znawcami kina twarzą w twarz.

VI Oskariada już od 18 do 22 kwietnia.

dyuao13

Podziel się opinią

Share
dyuao13
dyuao13