Trwa ładowanie...
29-11-2006 09:22

'Wielka Wędrówka' wkrótce w kinach

'Wielka Wędrówka' wkrótce w kinach
d8balrp

Do kin wchodzi polski animowany film fabularny dla dzieci pt. "Wielka Wędrówka". Premiera odbędzie się 6 grudnia w kinie "Muranów" o godzinie 18. Film powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Scenariusz opowiada o dalszych losach i przygodach bohaterów popularnego serialu telewizyjnego "Zwierzęta z Wiklinowej Zatoki". W Zatoce zamieszkuje rodzina piżmaków z głową rodu Serafinem na czele. Ich sąsiadem jest szczur Archibald, który swego czasu szukając ciszy i spokoju postanowił też urządzić tu swoją siedzibę. Serafin i Archibald są serdecznie zaprzyjaźnieni.

Przygoda zaczyna się, gdy do Zatoki nadciąga kolejna wiosna. Archibald odkrywając pierwsze jej oznaki zaczyna się martwić, że ich dotąd ustronne i ciche miejsce znów zapełni się gwarem i hałasem coraz liczniejszej gromady wędrownych ptaków, bocianów, kaczek, zimorodków a może nawet dzikich gęsi. Proponuje Serafinowi wędrówkę po okolicy, aby znaleźć jakiś cichy zakątek, w którym mogliby zamieszkać. Podczas wyprawy spotyka ich wiele niezwykłych i niebezpiecznych przygód.

Film ma czas projekcji około 57 minut. Przeznaczony jest dla młodszych dzieci. Scenariusz i dialogi napisał Jerzy Maciej Siatkiewicz. Reżyserem filmu jest Wiesław Zięba. Głosów postaciom użyczyli Olaf Lubaszenko, Wojciech Malajkat i niedawno zmarła Ewa Sałacka.

foto PISF

d8balrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8balrp