Trwa ładowanie...
d4kr9ii

Wiesław Zięba

Najnowsze informacje
4.3
(6 głosów)
Oceń:
Reżyser:
d4kr9ii

Grafik, rysownik, satyryk, reżyser filmów animowanych.

Debiutował w tygodniku „Szpilki”. Pracował w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, obecnie w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie. Od 1980 reżyseruje filmy w oparciu o własne scenariusze, plastykę i animację. Również autor filmów reklamowych.

Publikował rysunki humorystyczne w „Szpilkach”, „Karuzeli”, „Radarze”, „Tu i Teraz” oraz w czasopismach zagranicznych: „Paris Match”, „Osten”, Ludas Matyi”, „Eulenspiegiel”. Ilustrator książek m.in. Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka.

Brał udział w wystawach krajowych i zagranicznych. Wielokrotnie nagradzany, m.in. nagrodą tygodnika „Film” za najlepszy debiut reżyserski roku 1980 w filmie krótkometrażowym; Srebrnym Bazyliszkiem za „Zasiedliny” z serii „Tajemnice Wiklinowej Zatoki” na I Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Dla Dzieci Warszawa ’85; Nagrodą na III Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Przyrodniczych Łódź ’85; Nagrodą Jury Dziecięcego za film „David i Sandy” na X Ogólnopolskim Festiwalu Filmów i Widowisk Telewizyjnych dla Dzieci i Młodzieży Poznań ’88; I Nagrodą w konkursie „Od Wazy do hamburgerów, pizzy i coli, czyli przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Warszawy w karykaturze” Warszawa ’96.

Filmografia:
Filmy autorskie: Zima; Dzwonek; Happy End; Kanon; Jontek; A Capite; Ha-Ha; Koegzystencja Filmy dla dzieci: Porwanie Baltazara Gąbki, Pampalini, Kasztanek, Nutka z Blusem Animowane seriale telewizyjne: Tajemnice Wiklinowej Zatoki, Powrót do Wiklinowej Zatoki, Zima w Wiklinowej Zatoce Filmy pełnometrażowe: David i Sandy, Magiczna Gwiazda

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kr9ii
d4kr9ii
d4kr9ii