Trwa ładowanie...
d44fd15

Wildling

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "Wildling" to amerykański horror z elementami fantasy. Porusza historię nastolatki, która w dzieciństwie przeszła piekło.
d44fd15
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: ONE Media

Wildling – zarys fabuły

Akcja filmu "Wildling" dzieje się w niewielkim amerykańskim miasteczku na prowincji, pośród malowniczych lasów. Właśnie w tej miejscowości przez 16 lat toczyła się tragedia małej Anny, która od najmłodszych lat przetrzymywana była na strychu niewielkiego domku przez tajemniczego człowieka znanego jej jako 'tata'. Mężczyzna nigdy nie pozwolił jej wyjść, tłumacząc, że na zewnątrz grasuje niebezpieczna, dzika bestia czyhająca na małe dzieci.

Dziewczynkę z domowego więzienia ratuje po latach lokalna pani szeryf, Ellen Cooper. Nie tylko uwalnia dziewczynę, ale również zapewnia jej schronienie i stabilizację. Niestety w dorastającym ciele i umyśle Anny wciąż żyją dziecięce wspomnienia i wyobrażenia. Dziewczyna balansuje między rzeczywistością i wyobraźnią, a obłęd, w którym tkwi, doprowadza do odkrycia przerażającej tajemnicy z przeszłości.

Wildling – ciekawostki

  • Podobnie jak nie pojawił się polski zwiastun filmu "Wildling", tak nieznana jest premiera obrazu na polskich ekranach.
  • Film "Wildling" to reżyserski debiut Fritza Böhma.
  • Zdjęcia do filmu realizowane były w malutkim miasteczku Conger położonym na północ od Nowego Jorku. Z kolei ujęcia w jaskini tak naprawdę kręcone były w studiu na Brooklynie, a ściany jaskini wygenerowane zostały komputerowo. Plan zdjęciowy trwał jedynie 23 dni, z czego najwięcej czasu poświecono na sceny z dziećmi, zwierzętami i ujęcia w wodzie.
  • W filmie "Wildling" zastosowanych zostało około 350 efektów wizualnych.
  • Bel Powley, odtwórczyni roli Anny, w życiu prywatnym jest wegetarianką. Mimo to na planie jej bohaterka niejednokrotnie jadła kiełbaski i hamburgery.
  • Live Tyler i Brad Dourif spotkali się już raz na planie filmowym. Było to w 2002 roku przy zdjęciach do "Władcy Pierścieni: Dwie wieże".
Wildling
Tytuł oryginalny

Wildling

Gatunek

horror, dramat, fantasy

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

10.03.2018

Czas trwania

92 min.

Muzyka
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44fd15
d44fd15
d44fd15