Trwa ładowanie...
d14kwrt

Brad Dourif

Najnowsze informacje
4.6
(7 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Huntington, West Virginia, USA

Filmografia:
d14kwrt

Od czasów debiutu w filmie Lot nad kukułczym gniazdem, za który aktor otrzymał nominację do nagrody Akademii, Złoty Glob i nagrodę BAFTA, Brad Dourif wystąpił w ponad pięćdziesięciu filmach. Pośród nich są: "Ragtime", "Mississippi w ogniu", "Oczy Laury Mars", "Wise Blood", "Blue Velvet", "Diuna", "Egzorcysta III", "Hidden Agenda", "Jungle Fever", "Murder in the First", "The Color of Night", "Nightwatch" i "Senseless". Za drugoplanową rolę w filmie "Body parts" otrzymał nagrodę Fangoria Chainsaw Award, natomiast rola w filmie "Common Bonds" przyniosła mu nominację do nagrody Genie w kategorii najlepszego aktora. Dourif wystąpił także w filmie Jeana Pierra Jeuneta "Obcy 4: Przebudzenie", w niezależnych filmach "Soulkeeper", "The Ghost" i "Brown’s Requiem", użyczył też swego głosu postaci Chucky’ego we wszystkich czterech filmach z serii "Child’s Play" (Laleczka Chucky). Dourif występował gościnnie w telewizyjnych serialach "Millennium", "Z archiwum X" i "Opowieści z krypty", miał stałą rolę w serialu stacji
ABC "The Secret Lives of Men". Występował w filmach telewizyjnych "Escape To Witch Mountain", "Crusaders, "Stamper’s Rampage", "Wild Palms" Olivera Stone’a, "Class of ‘61" Stevena Spielberga i w "Rage of Angels".

Dourif występował na scenie w tytułowej roli w offfbroadwayowej produkcji sztuki 'When You Comin’ Back Red Ryder'. Jest członkiem założycielem New York’s Circle Repertory Theater.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14kwrt
d14kwrt
d14kwrt