Trwa ładowanie...
d47zox6

"Wojna i pokój" także dla Jamesa Nortona

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wojna i pokój" także dla Jamesa Nortona
d47zox6

James Norton dołączył do obsady miniserialu opartego na powieści Lwa Tołstoja "Wojna i pokój".

Rosyjska wielowątkowa epopeja z czasów wojen napoleońskich łączy elementy powieściopisarstwa historycznego, społeczno-obyczajowego, psychologicznego, dając bogaty obraz rosyjskiego życia za czasów cara Aleksandra I. Opisuje wielkie bitwy, oficerskie hulanki, pojedynki, polowania, bale, arystokratyczne salony i prowincję, narodziny i śmierć, miłość i zdradę, szczęście i nieszczęście, zdeterminowane przez fatalizm historii.

Lily James wcieli się w hrabinę Nataszę Rostową, a Paul Dano w hrabiego Piotra Bezuchowa. James Norton wcieli się natomiast w księcia Mikołaja Bołkońskiego. W obsadzie ponadto znaleźli się Stephen Rea (książę Wasilij Kuragin), Ade Edmondson (hrabia Rostow), Greta Scacchi (hrabina Rostow), Jack Lowden (Mikołaj Rostow), Tom Burke (Dołochow) oraz Aisling Loftus (Sonia).

Za 6-odcinkową ekranizację odpowiada stacja BBC One oraz studio The Weinstein Company. Scenariusz pisze Andrew Davies ("House of Cards"). Tom Harper stanie za kamerą ("Anioł śmierci"). Zdjęcia ruszają w styczniu i będą realizowane w Rosji oraz na Litwie i Łotwie. Premiera w przyszłym roku.

d47zox6

Podziel się opinią

Share

d47zox6

d47zox6