Trwa ładowanie...
18-05-2006 16:04

Wyjątkowa mysz Mike'a Johnsona

Wyjątkowa mysz Mike'a Johnsona
d2md7uv
d2md7uv

Mike Johnson zastąpi Sylvaina Chometa na planie animowanej adaptacji książek 'The Tale of Despereaux' autorstwa Kate DiCamillo.

Projekt oparty jest na czterotomowej powieści "The Tale of Despereaux: Being The Story of A Mouse, A Princess, Some Soup And A Spool of Thread", która opowiada o myszce-marzycielce z dużymi uszami, pragnącej zdobyć większą wiedzę. Zamiast - jak reszta myszy - jeść książki, Despereaux pragnie je czytać. Co więcej, mysi bohater zakochuje się w ślicznej księżniczce Pei. Jednak nie jest mu dane wieść radosnego życia u boku ukochanej. Mała myszka zostaje wtrącona do lochów, gdzie poznaje szczura Chiaroscuro, który również różni się od reszty swojego gatunku. Szczur lubi bowiem bardzo światło.

Produkcją obrazu zajmują się Gary Ross i Allison Thomas z ramienia studia Larger Than Productions. Obraz powstanie dla wytwórni Universal Pictures.

Za kamerą miał stanąć twórca animacji "Trio z Belleville" Sylvain Chomet. Okazało się jednak, że ma inne obowiązki. Mike Johnson ostatnio otrzymał nominację do Oscara za pracę przy "Gnijącej pannie młodej Tima Burtona".

d2md7uv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2md7uv