Trwa ładowanie...
Aktualności

Wystawa "Kalendarz Pirelli 2007" w Poznaniu

Share
Sophia Loren
Sophia Loren
d3xhr22

Fotosy gwiazd kina - Sophii Loren, Penelope Cruz, Naomi Watts, Hilary Swank i Lou Doillon - które zdobią najnowszy kalendarz Pirelli, można od wtorku oglądać w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Zdjęcia wykonały dwie holenderskie fotografki: Inez Van Lamsweerde i Vinoodh Matadin. Gwiazdy pozują w scenerii lat sześćdziesiątych XX wieku.

"W tym roku nie ma przepychu, jest pięć aktorek (...), a zdjęcia mają odkrywać sekrety tych pięciu kobiet" - powiedziała podczas wernisażu organizatorka poznańskiej wystawy, Marta Rakoczy.

d3xhr22

Kalendarz Pirelli 2007 został pokazany po raz pierwszy w Londynie pod koniec 2006 roku. Poznań jest drugim, po Warszawie, miejscem w Polsce, gdzie prezentuje się zdjęcia z tegorocznego kalendarza.

Kalendarz został wydany po raz pierwszy w 1963 roku jako reklama motoryzacyjnej firmy Pirelli. Pierwsze wydanie prezentowało modele opon. Rok później na zdjęciach widniały kobiety, dzięki czemu kalendarz stał się słynny. Od ponad 40 lat coroczna publikacja kalendarza jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w świecie fotografii i mody. Niski nakład (ok. 30 tys. egzemplarzy) podnosi jego unikatowość i ekskluzywność.

Przy poprzednich edycjach kalendarza, zaproszono do współpracy znanych artystów, m.in. Roberta Freemana, fotografa Beatlesów, Harri'ego Peccinotti, Petera Lindbergha oraz największe gwiazdy mody i ekranu, m.in. Naomi Campbell, Cindy Crawford, Evę Herzigovą, Monicę Bellucci.

Pierwszy egzemplarz kalendarza tradycyjnie trafia do rąk brytyjskiej królowej. W Polsce rozdanych i sprzedanych zostanie 150 egzemplarzy.

d3xhr22

Podziel się opinią

Share
d3xhr22
d3xhr22