Trwa ładowanie...
14-12-2006 10:38

Wystawa na temat Kieślowskiego w Singapurze

Wystawa na temat Kieślowskiego w Singapurze
d17b6f7
d17b6f7

Wystawa "Krzysztof Kieślowski - ślady i pamięć", poświęcona wybitnemu polskiemu reżyserowi, będzie od piątku prezentowana w Singapurze - poinformowało w środę łódzkie Muzeum Kinematografii, które przygotowało tę ekspozycję.

Wystawa jest elementem obchodów "Roku Krzysztofa Kieślowskiego", który przypada obecnie w związku z dziesiątą rocznicą śmierci twórcy "Trzech kolorów" i "Dekalogu".

Muzeum podkreśliło na swoich stronach internetowych, że jest to największa jak dotąd wystawa prezentująca poza Polską dorobek Kieślowskiego.

d17b6f7

"W zamierzeniu autorów, jest historią życia, twórczości artystycznej i +życia po życiu+ jednego z największych twórców kina polskiego" - napisali organizatorzy.

Dodali, że wystawa - którą można już było oglądać w wielu krajach Europy i w USA - będzie wkrótce pokazywana także w Budapeszcie, Salonikach, Chicago i Delhi.

Ekspozycja zawiera m.in. plakaty filmowe i fotografie. Plakatów, które reklamowały najważniejsze filmy Kieślowskiego, jest ponad 60. Pochodzą z całego świata, m.in. z Polski, Japonii, Danii, Hiszpanii, Węgier i Izraela. Wśród polskich znajdują się między innymi plakaty autorstwa Andrzeja Pągowskiego. Prezentowane fotografie to zdjęcia wykonane przez Kieślowskiego w czasie jego studiów w szkole filmowej w Łodzi.

Wystawie towarzyszyć będzie przegląd etiud studenckich oraz filmów dokumentalnych zrealizowanych przez Kieślowskiego. Dodatkowo pokazana zostanie etiuda "Twarz" w reżyserii Piotra Studzińskiego, w której Krzysztof Kieślowski wystąpił jako aktor.

Wystawa będzie pokazywana w Domu Sztuk (The Arts House) w Singapurze do 7 stycznia.

d17b6f7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17b6f7