Trwa ładowanie...
Megafon.pl
09-09-2016 12:49

"Zaćma": nowy film Ryszarda Bugajskiego z międzynarodowym zwiastunem

W sieci pojawił się międzynarodowy zwiastun najnowszego filmu Ryszarda Bugajskiego - "Zaćma". Światowa premiera dramatu odbędzie się na rozpoczętym właśnie Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

"Zaćma": nowy film Ryszarda Bugajskiego z międzynarodowym zwiastunemŹródło: Materiały prasowe
dkyo6p5
dkyo6p5

Autor głośnego "Przesłuchania", "Generała Nila" i "Układu zamkniętego" tym razem opowiada o Julii Brystygierowej. Członkini PPR i PZPR zapisała się na kartach polskiej historii jako okrutna stalinowska funkcjonariuszka i dyrektor Departamentu V Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Była też filozofem i pracowała w Państwowym Instytucie Wydawniczym.

W bohaterkę wcieliła się Maria Mamona, z którą Ryszard Bugajski pracował już na planie "Układu zamkniętego". Widzowie mogą ją również kojarzyć z filmów "Lęk wysokości", "33 sceny z życia" czy "Pan Tadeusz".

W obsadzie znaleźli się również Janusz Gajos i Małgorzata Zajączkowska. Operatorem filmu będzie Arkadiusz Tomiak.

dkyo6p5

"Zaćma" nie będzie jedynym polskim filmem, który zobaczą widzowie festiwalu w Toronto. Tutaj też odbędzie się światowa premiera obrazu "Powidoki" Andrzeja Wajdy. W programie znalazły się również krótkometrażowy film "Romantik" Mateusza Rakowicza oraz koprodukcje zrealizowane we współpracy z Polską: "Marie Curie" Marie Noëlle, "Clair Obscur" Yeşim Ustaoglu i "Small fry" Evy Michon z Robertem Gonerą.

dkyo6p5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkyo6p5