Trwa ładowanie...

Zbliża się 2. edycja "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach". To najważniejsze polskie wydarzenie kulturalne w Chinach

W listopadzie i grudniu 2017 r. odbędzie się druga edycja "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach", podczas której polscy artyści przedstawią chińskiej widowni różnorodną i barwną ofertę działań artystycznych.

Zbliża się 2. edycja "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach". To najważniejsze polskie wydarzenie kulturalne w ChinachŹródło: Materiały prasowe
d21tmm8
d21tmm8

Pierwsza chińska edycja Festiwalu odbyła się jesienią ubiegłego roku. Serwisy informacyjne i społecznościowe Państwa Środka określiły "Kręgi Sztuki" mianem "najważniejszego polskiego wydarzenia kulturalnego roku 2016 w Chinach".

W tym roku, podobnie jak w zeszłym, w Pekinie oraz w innych chińskich miastach odbędą się koncerty polskich wykonawców, prezentacja polskiej branży gier wideo, projekcje filmów, wystawa fotografii ("W tej sekundzie jesteśmy jednym z nieskończonością") i plakatów (pod hasłem "Obojętność zakazana! Warszawa i inne tematy" oraz "Znamiona czasu – polski plakat współczesny"). W ramach festiwalu zorganizowane zostaną również wykłady i warsztaty z różnych dziedzin sztuki oraz klasa mistrzowska dla muzyków poprowadzona przez Grzegorza Niemczuka – wybitnego pianistę młodego pokolenia, który ma już w swoim dorobku wiele sukcesów na świecie oraz pierwszych wybitnych uczniów.

"W tej sekundzie jesteśmy jednym z nieskończonością" to wystawa fotografii studentów, absolwentów i wykładowców Państwowej Wyższa Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Kuratorem wystawy jest prof. Jacek Koprowicz.
"Obojętność zakazana! Warszawa i inne tematy" to wystawa plakatu, której kuratorem jest Maria Kurpik, wybitna historyk plakatu i konserwator zabytków. Kolekcja pochodzi ze zbiorów Galerii plakatów AMS.

d21tmm8

Wystawa "Znamiona czasu – polski plakat współczesny" ma za zadanie pokazać różne aspekty sztuki młodego pokolenia polskich plakacistów, prezentując je w kontekście współcześnie powstałych prac mistrzów. Będzie to znakomita okazja do analiz i porównań w zakresie poetyki obrazu, będzie można prześledzić wpływ nowoczesnych technologii na stylistykę plakatu a przede wszystkim zapoznać się z efektami ewolucji, wyraźnie widocznej w sferze przekazywania treści reklamowych, w obszarach porozumiewania się twórcy z odbiorcą.

W ramach 2. edycji "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach" zaplanowane zostały także pokazy wybitnych filmów klasyki polskiego kina oraz obrazów współczesnych w największej sali projekcyjnej China Film Archive w Pekinie oraz w dwóch kinach w Wuhanie.

Część z nich zaprezentowana zostanie ponadto na Czwartym Festiwalu Filmów Międzynarodowych Silk Road w Fuzhou. Przegląd polskich filmów w Pekinie w ramach "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach" potrwa do końca 2017 r.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nowością drugiej edycji Festiwalu są polskie gry wideo. Ich producenci zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia na najważniejszych platformach oraz VR, a wybitni fachowcy z branży – własne możliwości artystyczne, technologiczne i projektowe.
Aktywności tegorocznej odsłony Festiwalu mają objąć takie miasta jak Pekin, Jinan, Wuhan, Changsha i Fuzhou.

2. edycja "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach" została objęta Honorowym Patronatem przez Marszałka Senatu RP, Pana Stanisława Karczewskiego, Polsko-Chińską Grupę Parlamentarną Sejmu 8. Kadencji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Spraw Zagranicznych RP.

Sponsorem Głównym 2. edycji "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach" jest PKO Bank Polski. Sponsorami wydarzenia są PGNiG, Grupa PKP Cargo, Grupa Kapitałowa Energa, Enea SA, PKN Orlen SA i PGE Polska Grupa Energetyczna. Partnerem 2. edycji "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach" jest Fundacja PZU.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kręgi Sztuki.

d21tmm8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21tmm8