search

WP.pl (Wirtualna Polska) oficjalnym patronem filmu na DVD


repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

1 nominacja

Orły

7 nagród

4 nominacje

Złote Kaczki

1 nagroda


Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 21 września 2007 | dramat, wojenny | Polska
Wasza ocena:  8.54/ (2195 głosów)
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

Film "Katyń" powstał na podstawie utworu Andrzeja Mularczyka pod tym samym tytułem. Przedstawia losy kobiet - matek, żon, córek polskich oficerów, którzy zostali zamordowani w 1940 roku w lasach katyńskich przez NKWD.


Chwała A. Wajdzie - wilenka

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
25 2010 15:39

Jestem wdzięczna p. Andrzejowi Wajdzie, że zrobił tak ważny dla Polaków, i nie tylko Polaków, film. Nie zgadzam się z tymi, którzy dostrzegają jakieś słabości filmu.

Film czy horror? - damian_em

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
12 2009 08:37

Moim zdaniem film bardzo okrutnie ukazuje losy bohaterów. Reżyser, moim zdaniem, postanowił wyciągnąć na wierzch rzecz, która nie należy do wydarzeń którymi powinniśmy się szczycić.

Wyjątkowy - Małgorzata

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
18 2008 16:53

Jesteśmy Polakami ,ten film to nasza przeszłość.Nie zapominajcie o tym.Mimo ,ze nie doskonały warty obejrzenia po to,by przypomnieć kim jesteśmy, byliśmy .Warty mimo wszystko ceny za bilet.


ciekawostki (7)

Pamięci kapitana Edwarda Herberta

Zbigniew Herbert Guziki Tylko guziki nieugięte przetrwały śmierć świadkowie zbrodni z głębin wychodzą na powierzchnię jedyny pomnik na ich grobie są aby świadczyć Bóg policzy i ulituje się nad nimi lecz jak zmartwychwstać mają ciałem kiedy są lepką cząstką ziemi przeleciał ptak przepływa obłok upada liść kiełkuje ślaz i cisza jest na wysokościach i dymi mgłą smoleński las tylko guziki nieugięte potężny głos zamilkłych chórów tylko guziki nieugięte guziki z płaszczy i mundurów Pamięci kapitana Edwarda Herberta...

Pamięci kapitana Edwarda HerbertaOpinie (5)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~henry 2013-04-15 (00:09) 3 lata 4 miesiące 10 dni 4 godziny i 30 minut temu

nie rozgrzeszam Pana Wajdy, nie wiem czy nalezal do parti, takie byly czasy. napewno mial rece zwiazane jak kazdy z nas w tym systemie. nikt nie jest perfect, ale film ''Katyn'' to majstersztyk i slusznie naleza mu sie slowa uznania, wierze, ze jest prawdziwym patriota - moze sie myle? Jezeli chodzi o okrucienstwo wydarzen przedstawionych w tym filmie to prosze sobie wyobrazic jak one musialy wygladac naprawde. Modle sie za tych ktorzy zgineli niewinnie.

odpowiedz

0
0
~man010 2013-04-13 (14:02) 3 lata 4 miesiące 11 dni 14 godzin i 37 minut temu

Reżyser niestety nie stanął na wysokości zadania, to co pokazuje ten film to niestety próba zakłamania tej zbrodni. Kto nie chciał ten nie wiedział o mordzie katyńskim. Mnie osobiście ten film rozczarował, ale porównując Film Wajdy pt "Kanał" to ten jest w miarę jak na Wajdę odważny, w tamtym filmie Wajda wspiął się na wyżyny łajdactwa i pochlebstwa komunistom. To zwykły pieszczoch tamtych okrutnych czasów.

odpowiedz

0
1
~POTĘPIENIEC 2013-04-12 (17:24) 3 lata 4 miesiące 12 dni 11 godzin i 15 minut temu

Kto Dowodził POLAKAMI w Bitwach pod KATYNIEM i pod SMOLEŃSKIEM.

odpowiedz

1
2
~Adzio 2011-06-27 (20:16) 5 lat 1 miesiąc 28 dni 8 godzin i 23 minuty temu

Wy dziady nie myte, gagreny. Film jest taki reżyser jest taki. A co wy chcielibyście Hollywood. Gdyby nie ten film to takie tępe ludzie do tej pory by nie wiedzieli kto zabił naszych żołnierzy czy oficerów !!!!!!!! Bożeee jak ktoś komentuje film w negatywny sposób to aż mnieeeee szlak trafiaa. Najważniejsza Historia z XXw a oni komentują, bo im to się nie podoba albo to, na innych portalach o filmie Katyń. Musze dodać komentarz bo Żal mi was. ten film to legenda super zarąbisty i koniec. Cholera jasnaa!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź