Trwa ładowanie...
26-06-2006 13:09

20. urodziny Teleexpressu

Share
20. urodziny Teleexpressu
d3jxas3

26. czerwca "Teleexpress" obchodzi swoje 20. urodziny. Jubileuszowe wydanie poprowadzi Maciej Orłoś, od piętnastu lat główna "twarz" programu.

Pierwszy odcinek "Teleexpressu" wyemitowany został 26 czerwca 1986 roku o godzinie 17.15. Od 1992 roku program gości w ramówce TVP 1 o godzinie 17.00. Chociaż przez lata zmieniała się scenografia i prezenterzy (na początku Wojciech Nowakowski, Wojciech Reszczyński, Sławomir Zieliński, a potem m.in. Piotr Radziszewski, Magda Mikołajczyk, Jarosław Kret Piotr Gembarowski i Hanna Smoktunowicz, a przede wszystkim Maciej Orłoś), to formuła pozostała ta sama: pomiędzy dwadzieścia a trzydzieści oryginalnych wiadomości w ciągu kwadransa, podanych w przystępnej, lekko zdystansowanej i dowcipnej formie.

- Zawsze uważałem, iż ciekawsza od informacji, że myśliwy strzelał do zająca, jest taka, że... zając strzelał do myśliwego. Takich wiadomości - dziwnych, śmiesznych - szukaliśmy - wspomina Józef Węgrzyn, obok Andrzeja Turskiego jeden z pomysłodawców programu.

d3jxas3

- Mogę powiedzieć, że się tu zadomowiłem - opowiada z kolei Maciej Orłoś, który program przygotowuje od początku do końca, łącznie z zabawnymi puentami. - To jest program na żywo, jeśli coś się dzieje, widać to na ekranie - dodaje i podkreśla:

- Nie jestem typowym newsmanem i życia za newsy bym nie oddał.

Chociaż spędził tam tak wiele czasu, ciągle lubi ten program. - Każde wydanie "Teleexpressu" to wyzwanie. To nie jest podobne do pracy aktora w teatrze, który przez wiele sezonów wypowiada te same kwestie w tej samej sztuce. Jednak zawsze chciałem i chcę robić różne rzeczy - mówi Orłoś, który sukces programu widzi w jego dynamiczności i dystansie.

d3jxas3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jxas3