Trwa ładowanie...
37fpff

37. Gdynia Film Festival: Znamy już skład Jury Festiwalu

Share
37. Gdynia Film Festival: Znamy już skład Jury Festiwalu
d1qx6y2

37. Gdynia Film Festival. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych rozpocznie się 7 i potrwa do 12 maja. W programie i formule święta polskiego kina będzie coś starego, coś nowego, ale przede wszystkim kontynuowane będą zmiany w programie Festiwalu, zapoczątkowane w ubiegłym roku.

Na konferencji prasowej Dyrektor Artystyczny Festiwalu, Michał Chaciński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdan Zdrojewski oraz Leszek Kopeć - Dyrektor FPFF w Gdyni, odpowiedzieli na pytania dziennikarzy oraz podali pełną listę Jury Konkursu Głównego oraz Konkursu Młodego Kina.

JURY KONKURSU GŁÓWNEGO:

Dorota Kędzierzawska - Przewodnicząca Jury
Caroline J. Libresco
Michał Leszczyłowski
Waldemar Kalinowski
Stephen Rea
Adam Sikora
Ewa Wiśniewska
Zygmunt Miłoszewski

d1qx6y2

JURY KONKURSU MŁODEGO KINA:

Marcin Wrona - Przewodniczący
Agnieszka Wójtowicz-Vosloo
Magnus von Horn

PLATYNOWE LWY:

Podczas 37 edycji Gdynia Film Festival nagrody za całokształt twórczości - "Platynowe Lwy" - po raz pierwszy trafią do rąk twórców filmowych, którzy nie są reżyserami. Te najważniejsze na Festiwalu wyróżnienia otrzymają dwaj wybitni operatorzy, współautorzy największych dzieł polskiej kinematografii - Jerzy Wójcik i Witold Sobociński. Festiwal uświetnią pokazy filmów wybranych przez laureatów: "Wrota Europy" w reżyserii Jerzego Wójcika i "Sanatorium pod klepsydrą" Wojciecha Jerzego Hasa. Autorem do obydwu filmów jest Witold Sobociński.

Największą ciekawostką nadchodzącego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jest obecność irlandzkiego aktora i wybitnego muzyka - Stephena Rea - w Jury Konkursu Głównego.

W Jury Festiwalu nie zasiądzie za to - z powodów zdrowotnych - anonsowany już parę tygodni temu światowej sławy amerykański konsultant scenariuszowy Syd Field. Natomiast warsztaty dla polskich filmowców z tym znakomitym teoretykiem sztuki pisania scenariusza odbędą się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Wkrótce szczegółowo poinformujemy o towarzyszących imprezach oraz o wielu festiwalowych sekcjach dedykowanych najciekawszym polskim produkcjom w historii.

d1qx6y2

Podziel się opinią

Share
d1qx6y2
d1qx6y2