Trwa ładowanie...
dy8u5sl

3D mania. Tajemnice trzeciego wymiaru

Najnowsze informacje
2.5
(12 głosów)
Oceń:
dy8u5sl

Zaawansowana produkcja ukazująca w pełni niezwykłą technologię 3D. Realizacja łącząca obrazy tworzone komputerowo z żywą akcją, odkrywa historię fotografii oraz filmu trójwymiarowego. Widzowie zetkną się z wczesnymi realizacjami 3D, poczynając od przypomnienia pierwszych filmów trójwymiarowych, aż do scen z najsłynniejszych filmów Hollywood ukazanych w trzecim wymiarze. Film został zapisany cyfrowo w rozdzielczości dwukrotnie wyższej niż obraz z taśmy 35mm. Realizacja obrazów cyfrowych zajęła prawie 140 tys. godzin, czyli 5755 dni.

Oto Profesor (Pankin), pomysłodawca ‘Rzeczywizji’, przy pomocy swojego asystenta, latającego robota Maksa oraz śpiewającej prezenterki Elwiry zabiera widzów w podróż po historii wynalazku zwanego 3D. Od renesansowego odkrycia perspektywy, przez pierwszy wizjer stereoskopowy, aż po trójwymiarową fotografię i trójwymiarowe kino z lat 50.

‘Tajemnice trzeciego wymiaru’ to pokaz znanych filmowych scen (np. olbrzymi pająk z ‘Terminatora 2: 3D’ Camerona), ale też popis współczesnych możliwości, które obserwujemy podczas symulowanej podróży Maksa w głąb Ziemi. Jest więc efektownie, chwilami żołądek podchodzi do gardła, a różne rzeczy rozbijają się na naszym nosie (w końcu to film trójwymiarowy!) (…)" - Paweł Felis, Gazeta Wyborcza

3D mania. Tajemnice trzeciego wymiaru
Tytuł oryginalny

Encounter In The Third Dimension

Gatunek

przygodowy, animowany, dziecięce

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1999

Data światowej premiery

16.04.2004

Czas trwania

40 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy8u5sl
dy8u5sl
dy8u5sl