Trwa ładowanie...
11-05-2006 13:15

6 mln dla Andrzeja Wajdy

6 mln dla Andrzeja Wajdy
d25911b
d25911b

Andrzej Wajda otrzyma 6 milionów dofinansowania na film o Katyniu. To najwyższa kwota przyznana przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej. Instytut rozdzielił pierwszą turę funduszy na rozwój i produkcję projektów filmowych.

Producent "Post mortem. Opowieść katyńska" Andrzeja Wajdy, Michał Kwieciński powiedział, że cały budżet filmu to 15 milionów. Jest to kooprodukcja polsko-francuska. Zdjęcia mają się rozpocząć jesienią.

Dotacje z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej otrzymało w pierwszej turze pięciu debiutantów. Wśród docenionych przez Instytut znalazły się filmy fabularne, dokumentalne i animowane.

d25911b

Dofinansowanie otrzymali między innymi Andrzej Jakimowski na film fabularny "Sztuczki", Juliusz Machulski na dokument "Kurier z Warszawy", o wojennych losach Jana Nowaka - Jeziorańskiego.

Instytut dofinansuje koprodukcje - między innymi film Volkera Schloendorfa o Annie Walentynowicz "Strajk - Bohaterka Gdańska" i biografię Rembrandta "Nightwatching" w reżyserii jedenego z największych mistrzów współczesnego kina Petera Geenewaya.

Kolejna tura dotacji zostanie ogłoszona w czerwcu.
(fot. AFP)

d25911b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25911b