Trwa ładowanie...
08-07-2009 11:50

Adwokaci Polańskiego odwołują się od decyzji sądu

Adwokaci Polańskiego odwołują się od decyzji sądu
d3u9vli
d3u9vli

Adwokaci Romana Polańskiego odwołali się we wtorek w Los Angeles od wcześniejszej decyzji kalifornijskiego sądu, który odmówił unieważnienia wyroku sprzed 31 lat, uznającego znanego reżysera za winnego uprawiania seksu z osobą nieletnią.

W opublikowanym w lutym orzeczeniu sędziego Petera Espinozy stwierdzono, iż sąd nie rozpatrzy wniosku Polańskiego dopóki reżyser nie wróci do Stanów Zjednoczonych, skąd uciekł w 1978 roku. Polański obawia się, iż grozić mu będzie wieloletnie więzienie.

Zdaniem adwokata reżysera, sąd ponownie winien rozpatrzeć wniosek Polańskiego, tym bardziej że w procesie przeciwko niemu przed trzema dekadami popełniono wykroczenia, naruszając też konstytucyjne prawa oskarżonego. Takie zarzuty potwierdzać ma m.in. dokumentalny film sieci HBO na temat życia Polańskiego, w którym występujący w jego procesie prokurator przyznał, że w trakcie postępowania kontaktował się z prowadzącym sprawę sędzią, namawiając go do wydania skazującego wyroku.

75-letni dzisiaj Polański w 1977 r. przyznał się do uprawiania seksu z 13-latką, za co kara w Kalifornii wynosi do 20 lat więzienia. Po rozpoczęciu procesu reżyser wyjechał z USA do Francji. Od tego czasu nie wrócił do Stanów Zjednoczonych w obawie, iż grozić mu będzie natychmiastowy areszt.

d3u9vli
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u9vli