Trwa ładowanie...
afrykamera

AfryKamera 2015: Koncert Bonga w Warszawie

Share
AfryKamera 2015: Koncert Bonga w Warszawie
Źródło: East
d23xgxe

Na zaproszenie Festiwalu Filmów Afrykańskich Afrykamera przyjedzie do Polski legenda muzyki angolskiej – Bonga Angola. Jego koncertem rozpoczniemy obchody jubileuszowej 10 edycji AfryKamery. Muzyk, pieśniarz i bojownik o utrzymanie tożsamości narodowej Angolii i wyzwolenia się spod wpływów kolonialnych – Bonga – zagra jedyny koncert w Warszawie.

Koncert odbędzie się 20 kwietnia w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego o godz. 19:00. Bilety w cenie 90 zł, do kupienia w serwisach eventim.pl i ebilet.pl.

Bonga to niesamowita osobność muzyczna. Śpiewał w duecie z Cesarią Evorą. Słynie z gorących koncertów, melancholijnych utworów i charakterystycznej chrypki. Jest popularyzatorem tradycyjnej muzyki semba, której elementy wplata w swoje utwory. Przybędzie do Polski po 2 latach nieobecności.

Od ponad trzydziestu lat Bonga czczony jest w Angoli jako ten, który zaczął śpiewać o afrykańskim upokorzeniu, cierpieniu wygnanych oraz rebelii przeciw kolonializmowi. Wraz z Fela Kutim Bonga określany jest mianem pioniera "Afrykańskości". Przez cały okres trwania swojej kariery potępiał konflikty partyzanckie i etniczne, które przez ponad dwie dekady pustoszyły jego kraj.

d23xgxe

Festiwal Filmów Afrykańskich Afrykamera obchodzi 10 urodziny. W tym roku wspólnie z artystami z czarnego lądu snuć będziemy afrykańskie wizje przyszłości, a w tych rozważaniach będziemy wracać wspomnieniami do początków festiwalu. Po Senegalu i Nigerii zabierzemy naszych widzów w kulturalną podróż po Etiopii, jednego z największych i najważniejszych kulturowo krajów afrykańskich. Nie zabraknie więc warsztatów, wydarzeń muzycznych, spotkań z twórcami oraz przede wszystkich pokazów filmowych.

Szczegóły programu na www.afrykamera.pl

d23xgxe

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23xgxe
d23xgxe