Trwa ładowanie...
05-09-2016 05:04

''Amerykańscy bogowie'': Jeremy Davies będzie Jezusem

''Amerykańscy bogowie'': Jeremy Davies będzie Jezusem
d1eym3e
d1eym3e

Jezus pojawi się wśród amerykańskich bogów. Zagra go Jeremy Davies.

Aktor znany z cyklu "Zagubieni" dołączył do obsady serialu "American Gods", który powstaje na podstawie powieści Neila Gaimana "Amerykańscy bogowie".

Akcja telewizyjnej ekranizacji wydanej w 2001 roku książki rozgrywa się w świecie, w którym bogowie i postacie z mitologii żyją wśród zwykłych śmiertelników. Ricky Whittle wciela się w główną rolę - Cienia (Ricky Whittle). Tuż przed zwolnieniem Cienia z więzienia, w tajemniczym wypadku ginie jego żona Laura (Emily Browning)
. Po powrocie do domu, Cień spotyka Pana Wednesdaya (Ian McShane)
, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem spróbują rozwiązać zagadkę morderstw dokonywanych zimą w pewnym małym miasteczku.

Choć postać Jezusa w zasadzie nie pojawia się w powieści Neila Gaimana (jest tylko wzmianka o nim), inaczej będzie w serialu. Jego losy skrzyżują się z Easter (Kristin Chenoweth), hippiską, która pomaga głównemu bohaterowi podczas jego podróży. W roli Jezusa pojawi się Jeremy Davies.

d1eym3e

Trailer produkcji można obejrzeć pod tym adresem.

W obsadzie znaleźli się również Gillian Anderson, Cloris Leachman, Peter Stormare, Jonathan Tucker, Chris Obi, Mousa Kraish oraz Pablo Schreiber.

Realizacją kierują Bryan Fuller ("Hannibal") oraz Michael Green ("Herosi"). Premiera na kanale Starz planowana jest na 2017 rok.

Jeremy Davies może poszczycić się udziałem filmach "Szeregowiec Ryan" czy "Sekretarka", a także serialach "Zagubieni", "Justified: Bez przebaczenia" czy "Hannibal".

d1eym3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eym3e