Trwa ładowanie...
05-10-2016 08:45

"Amerykańska Sielanka": Philip Roth po raz pierwszy zachwycony ekranizacją swojej książki

Już niedługo na ekrany polskich kin zawita „Amerykańska Sielanka”, na podstawie mocnej, wizjonerskiej, nagrodzonej Pulitzerem, powieści Philipa Rotha, z Evanem McGregorem, Jennifer Connelly i Dakotą Fanning w rolach głównych. Pisarz po raz pierwszy jest zachwycony ekranizacją swojej powieści.

Share
"Amerykańska Sielanka": Philip Roth po raz pierwszy zachwycony ekranizacją swojej książkiŹródło: Materiały prasowe
d49htbt

Philip Roth: „Jestem fanem filmu! Reżyserowi udało się uchwycić istotę i głębię mojej powieści. Razem ze scenarzystą nie poszli na kompromisy, dzięki czemu siła przekazu pozostała mocna i wymowna. Jestem zachwycony!”

AP_D15_05806.ARW Materiały prasowe
AP_D15_05806.ARW Źródło: Materiały prasowe

Evan McGregor, który był jednoczenie reżyserem i głównym aktorem filmu nie kryje radości z reakcji pisarza. „Kiedy usłyszeliśmy od Philipa Rotha, że film jest wspaniały i go zachwycił poczułem się przeszczęśliwy! To największy komplement dla reżysera! Poprzednie sześć ekranizacji innych powieści pisarza nie było przez niego docenionych i nie może poszczycić się jego przychylnością” – nie bez zadowolenia przyznaje reżyser.

AP_D15_06064.ARW Materiały prasowe
AP_D15_06064.ARW Źródło: Materiały prasowe

Film na podstawie powieści Philipa Rotha opowiada o losach zwyczajnej, amerykańskiej rodziny. Seymour Leyoy (Evan McGregor) to legendarny sportowiec miejscowej szkoły średniej, przykładny sąsiad, mąż i ojciec. Wraz z żoną (Jennifer Connelly)
– byłą miss stanu New Jersey – mieszkają w pięknym domu, w spokojnej dzielnicy Old Rimrock. Ich bezpieczny świat runie, jak domek z kart, kiedy ukochana córka, Marry (Dakota Fanning), okaże się fanatyczką, zdolną do brutalnych aktów terroryzmu. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko snem jednego pokolenia?

AP_D11_04627.ARW Materiały prasowe
AP_D11_04627.ARW Źródło: Materiały prasowe

Film w reżyserii Evana McGregora oparty na wizjonerskiej powieści Philipa Rotha został ciepło przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów w San Sebastian, Zurychu i Hamburgu. Dziennikarze akredytowani na europejskich festiwalach zwracają uwagę na kreacje aktorskie i mocne przejmujące sceny.

d49htbt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49htbt
d49htbt