Trwa ładowanie...
recenzja
10-07-2016 23:36

''Angry Birds Toons'': Nie tylko dla orłów [RECENZJA DVD]

''Angry Birds Toons'': Nie tylko dla orłów [RECENZJA DVD]
d470csq
d470csq

Zanim bohaterowie jednej z najgłośniejszych gier ostatnich lat trafili na duży ekran w pełnometrażowej animacji „Angry Birds”, studio Rovio dostarczyło serial dla najmłodszych zatytułowany „Angry Birds Toons”. Na polskim rynku niedawno zagościło wydanie DVD z drugą częścią drugiego sezonu, na którą składa się trzynaście zakręconych odcinków.

Co mają ze sobą wspólnego boksowanie, zarost, saksofony, hokej i nunczaku? Między innymi tego dowiemy się z trzynastu odcinków „Angry Birds Toons” wrzuconych na płytę DVD. W przeciwieństwie do pełnometrażowej animacji, która biła niedawno rekordy popularności w kinach, serialowe „Angry Birds” są bezpośrednio związane z przebojową grą – bohaterowie są więc skaczącymi „kulkami” pozbawionymi kończyn, które posługują się nieznanym nam językiem. Innymi słowy, przez trzynaście krótkich odcinków (34 minuty) dziecko oglądające serial nie usłyszy ani słowa i nie należy się tu doszukiwać walorów edukacyjnych.

Kreskówka jest przeznaczona dla dzieci powyżej czwartego roku życia i stanowi prostą rozrywkę, bez szczególnego przesłania czy morałów. Ot, gratka dla fanów „Angry Birds”, którzy chcą zobaczyć ulubionych bohaterów w kolejnych, zwariowanych przygodach.

Polski wydawca nie musiał się martwić nagrywaniem dialogów i zatrudnianiem lektora, ale szkoda, że nie pokusił się chociażby o przetłumaczenie napisów w menu. Oznacza to, że rodzime wydanie mogłoby spokojnie trafić na któryś z anglojęzycznych rynków, gdyż wszystkie hasła, tytuły i opcje są opisane właśnie w tym języku. Nie jest to duże utrudnienie dla polskiego widza, ale szkoda, że wydawca nie pokusił się chociażby o taki drobiazg.

Oprócz 34-minut serialu wydanie DVD zawiera kilka materiałów dodatkowych, takich jak reportaże z realizacji, zwiastun Super Angry Birds i Angry Birds 2 – Game intro. Ponadto na płycie pojawiły się również cztery króciutkie odcinki: Angry Birds Toons - The Day Of A Coffee Mug, Angry Birds Toons - The Day Of A Laptop, The Bird Hour With Ted Robinson – Matilda, The Bird Hour With Ted Robinson – Terence, debiutujące właśnie w tym wydaniu.

Ocena: 6/10 Jakub Zagalski

d470csq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d470csq