Trwa ładowanie...
d2nxo4h

Anna Geislerova

Najnowsze informacje
3.0
(1 głos)
Oceń:
d2nxo4h

Tak naprawdę Marcela Čmolíková. Jedna z najczęściej obsadzanych czeskich aktorek. Naturalny talent, który pojawia się raz na wiele lat. Indywidualna ekspresja, sposób bycia, styl, sex-appeal i zagraniczne sukcesy dają jej szansę na międzynarodową karierę.

Jej ojciec jest japonologiem, a matka plastyczką. Ma dwie siostry: starsza Lenka podążyła śladami matki, młodsza Ester jest aktorką filmową i modelką. Anna porzuciła naukę w szkole muzycznej i w wieku czternastu lat zaczęła pracować jako modelka w Mediolanie.

Przed kamerą zadebiutowała w roku 1990 w filmie Ondřeja Trojana Pějme píseň dohola. Pierwszą wielką rolę zagrała rok później w filmie Filipa Renča Reqiem pro panenku. Trzykrotnie wyróżniona nagrodą Czeskiego Lwa, za filmy Powrót idioty (Saša Gedeon, 1999), Želary (Ondřej Trojan, 2003) i Štěstí (Bohdan Sláma, 2005). Za główną rolę Hanuli w filmie Želary dostała nagrodę na Międzynarodowym festiwalu filmowym w Bangkoku. W 2005 roku wyróżniona Srebrną Muszlą na festiwalu w San Sebastian za najlepszą rolę kobiecą w filmie Štěstí. Inne filmy z jej udziałem to m.in.: Jazda ( Jízda, Jan Svěrák, 1994), Válka barev (Filip Renč, 1995), Výchova dívek v Čechách (Petr Koliha, 1996), Kytice (F. A. Brabec, 2000) czy Šílení (Jan Švankmajer, 2005). Grała również w produkcjach amerykańskich, włoskich i niemieckich.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nxo4h
d2nxo4h
d2nxo4h