Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
22-09-2016 12:40

Anna Przybylska – powstanie film o zmarłej aktorce

Powstanie film o Annie Przybylskiej – taką informacje potwierdzono na trwającym właśnie Festiwalu Filmowym w Gdyni. Reżyserią obrazu ma zająć się Radosław Piwowarski. Obraz będzie nosić tytuł "Gwiazda". Jak na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia, ani kto wcieli się w rolę zmarłej aktorki.

Anna Przybylska – powstanie film o zmarłej aktorceŹródło: Facebook.com
d1pcyrs
d1pcyrs

Informacje o produkcji poświęconej Annie Przybylskiej zdradziła Agnieszka Odorowicz – członek zarządu Cyfrowego Polsatu. Przedstawicielka koncernu, który ma być zaangażowany w prace nad filmem, powiedziała w rozmowie z Marcinem Zawiślańskim:

_Prowadzimy zaawansowane rozmowy na temat biograficznego filmu o Ani Przybylskiej. Jego głównym producentem będzie WFDiF, a za kamerą stanie Radosław Piwowarski. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. To on dwa lata temu przekonywał, że trzeba zrobić film o Ani. Trwają prace nad scenariuszem. Późną jesienią zaczniemy szukać odtwórczyni głównej roli. _

Wskazany przez Odorowicz Radosław Piwowarski jest odkrywcą talentu Anny Przybylskiej. To właśnie w jego filmie „Ciemna strona Wenus” z roku 1997 artystka po raz pierwszy pokazała się szerszej publiczności. Jak ustalił dziennik „Fakt”, filmowa biografia Przybylskiej miałaby nosić tytuł „Gwiazda”.

Kto wcieli się w rolę aktorki? Już wcześniej wskazywano kilka kandydatur - m.in. Olgę Bołądź oraz Monikę Rudnik. Jeszcze w tym roku prawdopodobnie rozpoczną się castingi. Nie jest znana także data rozpoczęcia zdjęć. Szacuje się, że film mógłby pojawić się w kinach dopiero w 2018 roku.

Anna Przybylska urodziła się 26 grudnia 1978 roku w Gdyni. Sławę przyniosła jej drugoplanowa rola policjantki Maryli w serialu „Złotopolscy”. Oprócz tego w jej filmografii znalazły się m.in. takie tytuły jak „Superprodukcja”, „Rh+”, „Dzień świra”, „Daleko od noszy” oraz „Złoty środek”. Aktorka zmarła 5 października 2014 roku po długiej walce z nowotworem trzustki.

d1pcyrs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pcyrs