Trwa ładowanie...
14-07-2006 14:49

Apel Foremniak odniósł skutek

Apel Foremniak odniósł skutek
d3c3c2e
d3c3c2e

Polski Komitet UNICEF zebrał już ponad 2,5 miliona złotych na pomoc dzieciom w Sierra Leone. W ramach kampanii "Przepustka do życia" zbierane są pieniądze na szczepionki przeciwko odrze.

Za już zebrane pieniądze można kupić ponad 6 milionów szczepionek. Magdalena Hernandez z UNICEF-u wyjaśnia, że właśnie dzieci w Sierra Leone są w najtrudniejszej sytuacji na świecie. Jedna trzecia dzieci w tym kraju nie dożywa 5. urodzin.

Umierają z powodu chorób i infekcji, ale są to choroby skutecznie leczone w krajach rozwiniętych. Bardzo wiele dzieci umiera tam na odrę. Szczepionka na tę chorobę kosztuje 40 groszy.

Pieniądze zebrane przez UNICEF Polska będą przeznaczone także na wyszkolenie wolontariuszy i na zakup przenośnych lodówek do transportu leków. Magdalena Hernandez mówi, że w Sierra Leone wolontariuszami są osoby, które w wolnych chwilach jeżdżą na rowerach po kilkaset kilometrów, by dotrzeć do wiosek i szczepić dzieci.

d3c3c2e

Program szczepień dzieci w Sierra Leone potrwa co najmniej 4 lata. Zaszczepione zostaną nie tylko dzieci nowonarodzone, ale także te starsze. Pieniądze na konta UNICEF Polska można cały czas wpłacać.

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie internetowej www.unicef.org.pl. Jedną z najbardziej zaangażowanych w misję osób jest Małgorzata Foremniak.

MAŁGORZATA FOREMNIAK W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ Aktorka wzięła udział w pierwszej polskiej akcji humanitarnej UNICEF na rzecz Afryki. Przywdziała błękitną koszulkę i na dwa tygodnie pojechała do Sierra Leone.

- Nasza ekipa była tam prawie dwa tygodnie, jak żadna inna z UNICEF. Aż organizatorzy dziwili się, że chcemy tam zostać tak długo - opowiadała gwiazda w rozmowie z "Dziennikiem". W czasie swojej misji aktorka była m.in. w szpitalu, w którym operuje się przy lampie naftowej, w ubogiej szkole, widziała dzielnicę zbudowaną na wysypisku śmieci.

- W pierwszym odruchu współczułam im. Potem pomyślałam, że litość to czcze słowo. Tutaj potrzeba konkretów. Jeśli dzieci umierają na odrę, a szczepionka przeciw tej chorobie kosztuje czterdzieści groszy, zrobię wszystko, żeby przekonać Polaków, że to nie jest wysoka cena za ludzkie życie - podkreśla Foremniak.

d3c3c2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c3c2e