Trwa ładowanie...
08-11-2006 12:58

"Babel" Ińarritu i "Dobry rok" Scotta od piątku w kinach

"Babel" Ińarritu i "Dobry rok" Scotta od piątku w kinach
d154rqx
d154rqx

Dramat "Babel" Alejandro Gonzaleza Ińarritu, który dostał za ten film nagrodę dla najlepszego reżysera na tegorocznym festiwalu w Cannes oraz "Dobry rok" Ridleya Scotta, z Russellem Crowem w roli głównej, znajdą się wśród filmów, które trafią w piątek na ekrany polskich kin.

"Babel", kolejny głośny film Alejandra Gonzaleza Ińarritu, to kilka przeplatających się historii, których akcja rozgrywa się w Maroku, Tunezji, Meksyku i Japonii. W filmie wystąpili m.in. Brad Pitt, Cate Blanchett i Gael Garcia Bernal.

Pewien mężczyzna kupuje w Maroku strzelbę, która ma chronić jego stado kóz przed szakalami. Broń należała kiedyś do japońskiego turysty. Synowie pasterza postanawiają sprawdzić zasięg broni i strzelają do przejeżdżającego akurat autokaru pełnego turystów. Kula trafia Amerykankę, która wybrała się z mężem w podróż mającą uzdrowić ich małżeńskie relacje po śmierci dziecka.

d154rqx

"Dobry rok" Ridleya Scotta to oparta na powieści Petera Mayle'a historia bankiera z Londynu, który otrzymuje od wuja winnicę na południu Francji. Bankier spotyka we Francji piękną kobietę z Kalifornii. W jej rolę wcieliła się Marion Cotillard, znana z francuskiego cyklu komediowego "Taxi", opartego na scenariuszach Luca Bessona.

Od piątku będzie można także oglądać polską komedię pt. "Polisz kicz projekt... kontratakuje" w reżyserii Mariusza Pujszo. Film jest kontynuacją komedii tego reżysera pt. "Polisz kicz projekt" z 2002 roku. Obraz otrzymał nagrodę specjalną w konkursie kina niezależnego na tegorocznym 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Bohaterami pierwszej części "Projektu" byli Mariusz i Michał, którzy postanowili wziąć razem udział w konkursie kina niezależnego. Korzystając z doświadczeń Mariusza nabytych podczas jego pracy w wypożyczalni kaset video, zdecydowali się nakręcić film skierowany do maksymalnie szerokiego grona odbiorców. Mieli mało pieniędzy, więc zaangażowali do ról aktorskich amatorki, które złaknione rozgłosu zgodziły się zapłacić za udział w filmie.

"Polisz kicz projekt... kontratakuje" to opowieść o dalszych losach Mariusza i Michała. Tym razem koledzy postanawiają nakręcić horror. Chcą zaangażować do ról w filmie dziewczęta, które marzą o karierze filmowej, a jednocześnie mają bogatych rodziców lub narzeczonych, którzy za tę "karierę" zapłacą.

d154rqx

Wśród pozostałych filmów znajdą się czeskie "Dzikie pszczoły" w reżyserii Bohdana Slamy. Film ten, który zyskał bardzo dużą popularność w Czechach, jest studium życia młodych ludzi mieszkających w małej społeczności na Morawach, gdzie panuje duże bezrobocie. Życie bohaterów filmu składa się z dwóch elementów - "nicnierobienia" i przesiadywania w miejscowym barze. "DOBRY ROK" W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ W piątek na ekrany polskich kin trafią także: zrealizowana na podstawie komiksu "Akademia tajemniczych sztuk pięknych" (USA, reż. Terry Zwigoff) z Johnem Malkovichem i Anjelicą Huston, film przygodowy "Alex Rider: Misja Stormbreaker" (Niemcy, USA, Wielka Brytania; reż. Geoffrey Sax), w którym wystąpili m.in. Mickey Rourke, Ewan McGregor, Bill Nighy i Alicia Silverstone, horror "Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek" (USA, reż. Jonathan Liebesman), thriller "Pakt milczenia" (USA, reż. Renny Harlin) oraz indyjski melodramat "Veer-Zaara" (reż. Yash Chopra). "BABEL" W NASZEJ
GALERII ZDJĘĆ

d154rqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d154rqx