Trwa ładowanie...
d4h39hm
Aktualności

"Bangistan": Zakończyły się zdjęcia w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bangistan": Zakończyły się zdjęcia w Polsce
(Studio Munka-SFP)
d4h39hm

W czwartek, 4 września widowiskową sceną Światowego Kongresu Pokojowego zakończyły się zdjęcia do *"Bangistanu" - największej od lat międzynarodowej produkcji filmowej realizowanej w Krakowie, wyprodukowanej przez wiodącą hinduską firmę Excel Entertainment we współpracy z polskim producentem Zorg Werke.*

Ostatnie sceny realizowane były w Operze Krakowskiej z udziałem hinduskich gwiazd Riteisha Deshmukha (Hafeez) i Pulkita Samrata (Praveen), w boku których wystąpili Tomasz Karolak i Bilguun Ariunbaatar w rolach polskich policjantów na tropie międzynarodowej akcji terrorystycznej - Wilhelma i Wonga. W scenach udział brali również liczni statyści w strojach przywódców duchowych wszystkich religii świata.

5 września indyjska ekipa filmu opuściła Polskę, by od 17 września do 11 październia (13 dni zdjęciowych) kontynuować zdjęcia w Ladakh, w Bombaju i Varanasi, w Indiach. Pracę hinduskich filmowców wspiera polski operator młodego pokolenia, Szymon Lenkowski. Scenariusz nie przewiduje udziału polskich aktorów w tej części produkcji.

d4h39hm

Bangistan to pełna zwrotów akcji komedia sensacyjna, opowiadająca perypetie dwóch przypadkowych ekstremistów religijnych, Hafeeza i Praveena, przybywających z Indii do Krakowa z samobójczą misją. To film z pokojowym przesłaniem w tle, który w lekki i zabawny sposób opowiada o braku tolerancji i zrozumienia dla drugiego człowieka.

Reżyserem filmu jest Karan Anshuman, utalentowany reżyser i scenarzysta, filmowy erudyta, znany z nowatorskich krótkometrażowych filmów cyfrowych, jak również były krytyk filmowy. Za zdjęcia odpowiada Szymon Lenkowski PSC.

d4h39hm

Podziel się opinią

Share
d4h39hm
d4h39hm