Trwa ładowanie...
d4dtgja
Aktualności

Baz Luhrmann i Steven Spielberg o Napoleonie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Baz Luhrmann i Steven Spielberg o Napoleonie
d4dtgja

Baz Luhrmann ma szansę na stanowisko reżysera nowego serialu HBO o Napoleonie. Produkcją projektu zajmie się Steven Spielberg.

Cykl powstanie w oparciu o scenariusz Stanleya Kubricka. Kubrick, który zmarł w roku 1999, pozostawił po sobie wiele niedokończonych projektów. Po jego śmierci Steven Spielberg dokończył za niego film "A.I. Sztuczna Inteligencja", nad którym Kubrick pracował od lat 70. Teraz Spielberg postanowił zrealizować kolejny projekt zmarłego reżysera, "Napoleon". Kubrick przez lata gromadził niezbędne materiały i dogłębnie analizował życiorys francuskiego przywódcy, jednak jego "Napoleon" został anulowany z powodu zbyt wysokich kosztów realizacji.

- Dokończę "Napoleona" - oznajmił Spielberg. - W postaci serialu, nie filmu pełnometrażowego. Stanley napisał scenariusz w 1961 roku, dawno temu. Będziemy pracować na licznych notatkach, jakie pozostawił po sobie.

Na fotelu reżysera Spielberg chciałby zobaczyć Baza Luhrmanna, reżysera "Moulin Rouge!" i "Wielkiego Gatsby'ego". Żadne umowy nie zostały jeszcze podpisane, jednak Luhrmann jest zainteresowany projektem. Miniserial HBO o Napoleonie ma być jednym z najkosztowniejszych przedsięwzięć stacji.
Przypomnijmy, że równolegle ma powstać konkurencyjny kinowy film o francuskim przywódcy, za którego kamerą stanie Rupert Sanders.

d4dtgja

Podziel się opinią

Share

d4dtgja

d4dtgja