Trwa ładowanie...
d2ti395

Bernie

Najnowsze informacje
3.0
(13 głosów)
Oceń:
2
d2ti395

„Bernie” to amerykańska czarna komedia z 2011 roku z Jackiem Blackiem i Shirley MacLaine w rolach głównych. Za kamerą stanął Richard Linklater, z którym Jack Black miał już okazję współpracować przy "Szkole rocka". Scenariusz napisali Skip Hollandsworth i Richard Linklater, zaś muzykę skomponował Graham Reynolds. Za produkcję odpowiadają Liz Glotzer i Celine Rattray.

Akcja opartego na faktach filmu rozegra się w małym miasteczku Carthage w Teksasie. Tytułowy Bernie (Black), czyli Berhardt Tiede, to właściciel zakładu pogrzebowego, który zaprzyjaźnił się z bogatą, 81-letnią wdową (MacLaine). Spędzają razem każdą wolną chwilę, do czasu kiedy Marjorie znika w tajemniczych okolicznościach. W 1996 roku Tiede został skazany za zastrzelenie kobiety i ukrywanie jej ciała w zamrażarce przez dziewięć miesięcy. W tym czasie mężczyzna udawał przed mieszkańcami miasteczka, że Nugent nadal żyje.

Poza Jackiem Blackiem i Shirley MacLaine w rolach głównych wystąpili: McConaughey zagrał prokuratora okręgowego, Rip Torn - obrońcę Berniego, Richard Robichaux - Lloyd Hornbuckler, Grant James - Pan Estes, Rick Dial - Don Leggett, Kevin Machate - Agent federalny, Juli Erickson - Pani Estes.

Bernie
Tytuł oryginalny

Bernie

Gatunek

dramat, komedia, kryminał

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

16.06.2011

Czas trwania

104 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ti395
d2ti395
d2ti395