Trwa ładowanie...
22-07-2009 12:13

Biblioteka Narodowa uczci pamięć Zbigniewa Zapasiewicza

Biblioteka Narodowa uczci pamięć Zbigniewa ZapasiewiczaŹródło: AKPA
d4bdzyt
d4bdzyt

Biblioteka Narodowa uczci pamięć Zbigniewa Zapasiewicza, umieszczając na swoich stronach internetowych utwory w jego interpretacji. Będą to eseje i wiersze Zbigniewa Herberta i jedno z "Kazań Świętokrzyskich". Nagrania zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.bn.org.pl jutro - w dniu pogrzebu aktora.

Biblioteka Narodowa kilkakrotnie współpracowała ze Zbigniewem Zapasiewiczem. Był on członkiem Komitetu Organizacyjnego Roku Zbigniewa Herberta koordynowanego przez Narodową Książnicę.

"Jako najlepszy interpretator utworów autora 'Pana Cogito' uświetnił swym występem uroczystą inaugurację obchodów Roku. Na długo pozostaną w pamięci czytane przez niego eseje i wiersze Herberta towarzyszące wystawie prezentującej w kwietniu i maju ub.r. w Pałacu Rzeczypospolitej rysunki Herberta i Norwida inspirowane antykiem" - wspominają pracownicy Biblioteki Narodowej.

Przed miesiącem Zbigniew Zapasiewicz gościł w Bibliotece Narodowej po raz ostatni. Brał udział w promocji "Kazań Świętokrzyskich - najstarszego zabytku prozy polskiej.

d4bdzyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bdzyt