Trwa ładowanie...
18-09-2006 12:48

Bursztynowe Lwy za frekwencje

Bursztynowe Lwy za frekwencje
d1taop9
d1taop9

Po raz pierwszy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostanie w tym roku rozdana nagroda Bursztynowych Lwów. Nagrodzony nią zostanie film, który odniósł w kinach największy sukces frekwencyjny. Zwycięzcą pierwszej edycji jest Tylko mnie kochaj w reżyserii Ryszarda Zatorskiego.

Statuetki zostaną wręczone producentowi, dystrybutorowi oraz reżyserowi filmu. Bursztynowe Lwy przyznawane są produkcji, która w okresie od zakończenia gdyńskiego festiwalu do sierpnia następnego roku zgromadzi największą widownię.

Bursztynowe Lwy na tegorocznym festiwalu są nagrodą pozaregulaminową. Od przyszłego roku staną się corocznie wręczanym regulaminowym wyróżnieniem.

Pomysłodawcami przyznawania nagrody Bursztynowych Lwów są: Stowarzyszenie Dystrybutorów Filmowych i Stowarzyszenie Kin Polskich. Wyłącznym sponsorem nagrody jest Instytucja Filmowa MAX-FILM SA, spółka akcyjna w stu procentach należąca do Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Reżyser filmu, Ryszard Zatorski nie mógł osobiście przybyć na galę rozdania nagród i odebrać nagrodę, gdyż właśnie pracuje nad swym kolejnym filmem. Dlaczego nie!, bo o nim mowa, będzie miał swoją premierę 19 stycznia 2007 roku. Czyżby szykował się kolejny rekodr frekfencyjny?

d1taop9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1taop9