Trwa ładowanie...
d15wml3

Casa de mi Padre

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d15wml3

„Casa de mi padle” (z hiszpańskiego - Dom mojego ojca) to amerykański film komediowy z 2012 roku, wyreżyserowany przez Matta Piedmonta. Obraz naśmiewa się z konwencji południowoamerykańskich telenowel. Ciekawostką jest fakt, że w filmie aktorzy mówią w języku hiszpańskim.

Armando Alvarez (Will Ferrell) przez całe życie mieszkał i pracował na ranczu swojego ojca w Meksyku. Rodzinny interes wpada jednak w finansowe kłopoty, lecz Raul (Diego Luna), młodszy brat Armanda, przybywa z pomocą i swoją nową narzeczoną, Sonią (Genesis Rodriguez). Wydaje się, że pojawienie się zamożnego brata, biznesmena o międzynarodowej renomie, rozwiąże problemy rodzinne, gdyż Raul zobowiązuje się do spłaty wszystkich długów swojego ojca.

Jednak zdarza się rzecz straszna. Armando zakochuje się w Sonii, biznes prowadzony przez Raula okazuje się niezbyt legalny, a jego machlojki wciągają rodzinę w wojnę z siejącym strach baronem narkotykowym, potężnym Onzą (Gael Garcia Bernal).

Scenariusz do filmu napisał Andrew Steele, produkcją zajęli się Will Ferrell, Adam McKay, Emilio Diez Barroso. Muzykę skomponowali Andrew Feltenstein i John Nau. W filmie zagrali również: Génesis Rodríguez, Pedro Armendáriz, Jr., Nick Offerman, Efren Ramirez, Adrian Martinez.

Casa de mi Padre
Tytuł oryginalny

Casa de mi Padre

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Czas trwania

84 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15wml3
d15wml3
d15wml3