Trwa ładowanie...

Claire Denis leci w kosmos z Robertem Pattinsonem

Share
Claire Denis leci w kosmos z Robertem Pattinsonem
d3a0kni

W maju Claire Denis, znana autorka kina artystycznego, rozpoczyna zdjęcia do nowego filmu, swojego anglojęzycznego debiutu - "High Life".

W jednej z głównych ról zobaczymy Roberta Pattinsona. Pierwotnie w postać miał wcielić się Philip Seymour Hoffman.

Dzieło opowiadać będzie o grupie kryminalistów, którzy w zamian za złagodzenie wyroku decydują się na udział w bardzo niebezpiecznej misji kosmicznej. - Gdy pisałam ten scenariusz, miałam przed sobą twarz Philipa Seymoura Hoffmana - mówi Claire Denis. - W żadnym innym aktorze nigdy nie czułam tak wielkiego człowieczeństwa, tak silnego ludzkiego pierwiastka. To było coś niemal namacalnego. Czułam, że mogę tego niemal dotknąć. Ale Philip umarł z powodu przedawkowania.

Wtedy jednak scenariuszem zainteresował się Pattinson. - Gdy zobaczyłam go w "Zmierzchu", natychmiast poczułam, że ma w sobie poruszającą charyzmę - mówi Denis. - Trudno pewnie wyobrazić sobie kogoś bardziej fizycznie innego od Hoffmana, ale Robert jest bardzo enigmatyczny, jego obecność jest bardzo silna. Ma aurę, która sprawia, że natychmiast chce się go filmować.

d3a0kni

- Robert gra młodego mężczyznę z dala od Ziemi - dodaje Denis o roli, którą powierzyła gwiazdorowi. - Jego współtowarzysze po kolei umierają. W końcu tylko on ostaje się z życiem. Może chroni go jakaś jego cicha, niemal zakonna część jego natury? Będzie musiał podjąć decyzje, które wpłyną na innych - nie tylko na niego. Będzie takim Rycerzem Okrągłego Stołu w świecie science fiction.

Denis napisała scenariusz razem z Zadie Smith i Nickiem Lairdem. Tekst powstał po angielsku, ponieważ - zdaniem artystki - jest on językiem, którym ludzie posługują się w kosmosie. - Akcja toczy się w przestrzeni kosmicznej i, nie wiem dlaczego, ale dla mnie ludzie mówią tam po angielsku, czasami po rosyjsku lub chińsku, na pewno nie po francusku - komentuje Denis.

Premiera planowana jest na 2017 rok.

d3a0kni

Podziel się opinią

Share
d3a0kni
d3a0kni