Trwa ładowanie...
claudia cardinale
21-04-2015 16:10

Claudia Cardinale gościem PKO OFF CAMERA

Claudia Cardinale gościem PKO OFF CAMERAŹródło: mat. promocyjne
djf6tl1
djf6tl1

Ikona kina, aktorka Felliniego, Leone i Viscontiego, kojarzona zarówno z kultowymi westernami jak i filmami włoskiego neorealizmu - Claudia Cardinale odwiedzi Kraków podczas 8.edycji Festiwalu PKO OFF CAMERA.

– Zawsze uważałam, że skandale i wyznania nie są konieczne, by być aktorką. Nigdy nie odsłaniałam swojej duszy czy ciała w filmach. Tajemniczość jest bardzo ważna – przyznawała w wywiadach.

Unikając nagości, zdobyła pozycję jednego z największych włoskich seks-symboli lat 60. Jednym z ważniejszych filmów w jej karierze jest "Osiem i pół" Federico Felliniego. U Luchino Viscontiego zagrała w "Rocco i jego bracia" i „Lamparcie". U Wernera Herzoga wystąpiła zaś w "Fitzcarraldo". Widzowie zapamiętali ją również z roli w westernie „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”. Cardinale pojawiła się także w komedii Blake’a Edwardsa „Różnowa Pantera”, z Peterem Sellersem w głównej roli.

W 1993 roku podczas festiwalu w Wenecji Cardinale otrzymała honorowego Złotego Lwa za całokształt pracy twórczej a także honorowego Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie. Pełni również funkcję Ambasadora Dobrej Woli UNESCO.

fot. AFP

djf6tl1

Na dużym ekranie występuje nieprzerwanie od 1958 roku. Dzisiaj ma na swoim koncie ponad 90 filmów. W Krakowie obejrzymy najnowszą produkcję z jej udziałem "Ultima fermata". Projekcja odbędzie się w ramach DNI WŁOSKICH 8.PKO OFF CAMERA. Wspólnie z Instytutem Włoskim oraz Apulia Film Commission zapraszamy na pokazy filmów: "La Prima Neve" (reż.Andrea Segre), „Bertolucci on Bertolucci” (reż. Luca Guadagnino, Walter Fasano), „Black Souls” (reż. Francesco Munzi), „In grazia di Dio" (reż. Edoardo Winspear).

Więcej informacji o 8.edycji Festiwalu PKO OFF CAMERA można znaleźć na *www.offcamera.pl. Impreza odbędzie się w Krakowie w dniach 1-10 maja 2015 roku.*

djf6tl1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djf6tl1