Trwa ładowanie...
d1apw59

Czarownica 2

Najnowsze informacje
3.1
(9 głosów)
Oceń:
"Czarownica 2", znane też pod nazwą "Maleficent: Mistress of Evil", to amerykański film fantasy w reżyserii Joachima Rønninga. Za produkcję odpowiedzialne są studia Walt Disney Pictures i Roth Films. Obraz jest kontynuacją filmu "Czarownica", który trafił do kin w 2014 roku. W rolę tytułowej bohaterki ponownie wcieliła się Angelina Jolie. Oprócz niej w obsadzie produkcji wystąpili między innymi Elle Fanning, Sam Riley, Juno Temple, Imelda Staunton, Ed Skrein i Lesley Manville.
d1apw59
3
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Czarownica 2 – opis fabuły

Fabuła filmu "Czarownica 2" opisuje wydarzenia na kilka lat po akcji poprzedniej produkcji z serii. Relacja tytułowej Maleficent (w tej roli Angelina Jolie) z przyszłą królową Aurorą (Elle Fanning) staje się coraz bardziej skomplikowana. Zawiązują się nowe sojusze i pojawiają się nowi wrogowie, dlatego wkrótce kolejny raz trzeba będzie ochronić magiczne stworzenia przed zagładą. Jakie losy czekają bohaterów tym razem?

Czarownica 2 – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterkami filmu "Czarownica 2" są tytułowa Maleficent oraz przyszła królowa Aurora. W ich role wcieliły się Angelina Jolie i Elle Fanning, które występowały już w pierwszej części serii. Oprócz nich powrócą także inne postacie z poprzedniego filmu, między innymi Diaval, Flora, Hortensja i Niezabudka. W ich role ponownie wcielą się odpowiednio Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple oraz Lesley Manville. Harris Dickinson zastąpi z kolei Brentona Thwaitesa w roli księcia Phillipa. Oprócz nich w produkcji pojawia się wiele postaci drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie filmu "Czarownica 2" wystąpili również między innymi:

  • Michelle Pfeiffer jako królowa Ingrith;
  • Robert Lindsay jako król John;
  • Judith Shekoni jako Shrike;
  • Ed Skrein;
  • Chiwetel Ejiofor;
  • Jenn Murray;
  • David Gyasi.

Czarownica 2 – produkcja

W czerwcu 2014 roku Angelina Jolie zasugerowała, że prawdopodobnie będzie możliwe stworzenie kontynuacji "Czarownicy". Doniesienia miały miejsce zaraz po premierze pierwszego filmu z serii. Rok później wytwórnia Walt Disney Pictures poinformowała, że prace nad sequelem do filmu "Czarownica" zostały rozpoczęte. Nad scenariuszem pracowała wtedy Linda Woolverton, do której wkrótce dołączyli Micah Fitzerman-Blue i Noah Harpster. W kwietniu 2015 roku potwierdzono, że w głównej roli w produkcji kolejny raz wystąpi Angelina Jolie. Niedługo potem poinformowano, że Joe Roth powróci kolejny raz jako producent, podobnie jak większość obsady zaangażowanej w pierwszy film z serii. W październiku 2017 potwierdzono, że reżyserią zajmie się Joachim Rønning.

Głównym złoczyńcą w filmie został Ed Skrein, jednak jego rola nie została podana do wiadomości publicznej. W 2018 roku potwierdzono, że do obsady filmu dołączyli Jenn Murray, David Gyasi, Chiwetel Ejiofor i Robert Lindsay. Jednocześnie Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple i Lesley Manville powrócą w tych samych rolach.* Zdjęcia do filmu "Czarownica 2"* rozpoczęto 29 maja 2018 roku. Prace na planie zakończono 24 sierpnia tego samego roku. Za montaż odpowiadali Laura Jennings i Craig Wood, natomiast za efekty specjalne kolejno Jessica Norman, Damien Stumpf, Brian Litson, Ferran Domenech, Laurent Gillet i Gary Brozenich. Muzyka z filmu "Czarownica 2" została skomponowana przez Geoffa Zanelliego.

Czarownica 2 – premiera

Premiera filmu "Czarownica 2" zaplanowana jest na 18 października 2019 roku. W Polsce produkcja trafi na duży ekran tego samego dnia. Początkowo planowano wydanie produkcji 29 maja 2020 roku, jednak przesunięto ją o kilka miesięcy do przodu. Pierwszy zwiastun filmu "Czarownica 2" trafił do sieci 13 maja 2019 roku.

Czarownica 2
Tytuł oryginalny

Maleficent: Mistress of Evil

Gatunek

Fantasy, familijny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

18.10.2019

Data polskiej premiery

18.10.2019

Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1apw59
d1apw59
d1apw59