Trwa ładowanie...
dlh3sme

Danuta Lato

Najnowsze informacje
4.0
(20 głosów)
Oceń:
dlh3sme
Miejsce urodzenia:

Szufranowa

Zdjęcie

W latach 80. nie tylko bujne kształty Katarzyny Figury rozbudzały wyobraźnię miłośników kobiecego ciała. W Polsce dzisiaj mało kto ją pamięta, ale 25 lat temu Danuta Lato osiągnęła sukces, o którym większość ówczesnych gwiazd mogła jedynie marzyć! Na jej punkcie zwariowali Niemcy, Hiszpanie oraz… Japończycy. Danuta Lato, która wyemigrowała z Polski w 1984 roku, w latach 80. była naszym towarem eksportowym i jednym z największych dóbr narodowych. Modelka, aktorka i piosenkarka swoją urodą i oszałamiającym biustem podbiła serca milinów fanów, którzy zakładali fankluby i zasypywali ją listami miłosnymi.

Danuta Lato, a właściwie Danuta Irzyk, znana również jako Danuta Duval, przyszła na świat w 1963 roku (niektóre źródła podają, że w 1965) w Szufranowej, małej wiosce w województwie podkarpackim.

Nic nie wskazywało, że nieśmiała Danuta może zaistnieć w show-biznesie i być jedną z bardziej rozpoznawalnych Polek poza granicami naszego kraju. Wszystko zmieniło się, kiedy miała 19 lat. Jak wspomina w jednym z wywiadów, jej biust nagle „eksplodował”.

„Walory” nastolatki wywołały prawdziwą sensację wśród mieszkańców jej rodzinnej miejscowości. Danuta spotykała się zarówno z wyrazami sympatii, ale również przejawami zawiści. Niska dziewczynka – 155 cm wzrostu – i posiadaczka ogromnego biustu stała się obiektem drwin ze strony rówieśniczek i sąsiadów.

Przejawy wrogości w stosunku do Danuty nasiliły się, kiedy w wieku 20 lat dziewczyna rozwiodła się ze swoim mężem. Małżeństwo za Zdzisławem przetrwało jedynie… tydzień, a rozwód był pierwszym we wsi.

Danuta, która po ukończeniu szkoły przez pewien czas pracowała jako przedszkolanka, miała dość takiego życia. W 1984 roku zwrócił na nią uwagę pewien Niemiec, który – co nie powinno nikogo dziwić – zachwycił się jej kształtami i urodą.

Wraz z poznanym mężczyzną – z którym, jeśli wierzyć informacjom w internecie, nadal jest w związku – wyjechała do RFN-u. Tak rozpoczęła się kariera nikomu nieznanej Polki, na punkcie której oszalała cała Europa. Niedługo potem, pierwsze zdjęcia Danuty Lato pojawiły się w niemieckich edycjach Playboya oraz Penthouse’a. Tamtejsi czytelnicy byli pod ogromnym wrażeniem. Drobniutka blondynka o wymiarach 102 – 88 - 58 błyskawicznie zwróciła na siebie uwagę. Okazało się, że jej kształty, które w rodzinnej miejscowości spotykały się ze drwiącymi komentarzami, to przepustka do sławy.

Niemieckie media ekscytowały się informacją o ubezpieczeniu jej gigantycznego biustu na kwotę miliona marek (po latach Danuta zdradziła, że był to jedynie chwyt marketingowy) a jej fani zakładali fankluby i wykupowali nakłady pism, w których pozowała Polka. Było tylko kwestią czasu, aby do Lato zgłosili się producenci filmowi. Tak też się stało. Danuta zadebiutowała przed kamerą w 1985 roku rolą striptizerki w „Drei und eine halbe Portion”. Rok później pojawiła się w produkcji niemiecko-izraelskiej zatytułowanej „Nipagesh Basivuv”. Była to ciesząca się olbrzymią popularnością erotyczna wersja ukrytej kamery.

Wprawdzie większość produkcji, w jakich wystąpiła pani Danuta, miała charakter czysto erotyczny (m.in. „Busen 2”), to wśród nich znalazły się m.in. dobrze przyjęta komedia „Felix” czy epizod w serialu „Das Erbe der Guldenburgs”. Polscy widzowie mieli okazję zobaczyć ją tylko raz. Lato wystąpiła w 1989 roku w kultowym serialu „W labiryncie”, gdzie wcieliła się w postać modelki Barbary.

Danuta Lato pojawiła się na ekranie łącznie trzynaście razy. Ostatnim jej występem przed kamerą była rola w serialu kryminalnym „Sprawa dla dwóch” w 1997 roku. Jednak pozowanie w magazynach dla panów oraz sporadyczne występy na małym ekranie to nie wszystko. Będąc na fali popularności, aktorka postanowiła spróbować swych sił jako piosenkarka.

W 1986 roku pod pseudonimem Danuta artystka nagrała płytę z muzyką italo disco. W pracy nad albumem pomagał jej producent Louis Rodriguez, ten sam, który współpracował z Dieterem Bohlenem z grupy Modern Talking. Singiel „Touch my Heart” zyskał ogromną popularność, stając się numerem jeden w krajach Beneluksu, Japonii i Hiszpanii, gdzie wydała kolejne single nakładem takich firm fonograficznych jak Barcelona i DIVUCSA. Hiszpanie, podobnie jak wcześniej Niemcy, zwariowali na punkcie pięknej Polki. Danuta pojawiła się w tamtejszych edycjach Playboya oraz LUI, była częstym gościem programów telewizyjnych, w tym popularnego show "La Bola de Cristal" w stacji TVE Madrid.

Olbrzymim sukcesem Danuty Lato były również wspólne występy z innym ikonami seksu lat 80. Polka pojawiała się u boku słynnej Samanthy Fox oraz jej włoskiego odpowiednika – Sabriny Solerno.

Panie wspólnie nagrały płytę zatytułowaną „Hot Girls - Danuta - Sabrina – Samantha”. W 1990 roku Lato wystąpiła w programie „ZDF Hitparade”.

Występ w kultowym „W labiryncie” był ostatnim w jej karierze, którą oficjalnie zakończyła na początku lat 90. Wszelkie dostępne źródła za przyczynę porzucenia kariery podają chęć ustabilizowania się i poświęcenia rodzinie.

W wywiadzie udzielonym w 2008 roku artystka zdradziła, że nadal mieszka w Niemczech. Pani Danuta zmieniła również zawód. Od kilku lat na co dzień zajmuje się fizykoterapią i choć występy przed kamerą ma już dawno za sobą, wciąż jest rozpoznawana. W internecie działają fora i blogi poświęcone artystce, która w dalszym ciągu cieszy się uwielbieniem fanów z całego świata.

dlh3sme
dlh3sme
dlh3sme
dlh3sme
dlh3sme