Trwa ładowanie...
d3fpdwg

David Winters

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Londyn, Anglia

Filmografia:
d3fpdwg

David Winters to angielsko-amerykański aktor, urodzony 5 kwietnia 1939 roku w Londynie. Dał się poznać także jako tancerz, choreograf, producent filmowy, reżyser i scenarzysta.

David Winters – życiorys

Urodził się jako David Weizer w Londynie w Anglii, to syn żydowskich rodziców Sadie i Samuela Weizera. Jego rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych w 1953 roku. W 1956 roku został obywatelem Stanów Zjednoczonych. Jego żoną jest J'Len Winters. Jest ojcem kaskadera i modela – Alexandra Wintersa.

David Winters – kariera zawodowa

Jako dziecko David Winters zaczął grać w reklamach, które sprawiły, że później występował w ponad 15 programach telewizyjnych, takich jak Lux Video Theater, Naked City, Red Buttons Show, Mister Peepers i wiele innych.

W tym okresie wystąpił także w dwóch pierwszych filmach Rock, Rock, Rock i Roogie's Bump. W 1961 roku pojawił się jako A-Rab w wersji filmowej West Side Story (1961), odtworząc sekwencję tańca "Cool", który był stworzony specjalnie dla niego.

Wraz z Carole D'Andreą, Jay'em Normanem, Tommym Abbottem, Williamem Bramley'em i Tonym Mordentem, byli jedynymi członkami oryginalnego musicalu Broadway Musical. Występ ten zapewnił Davidowi Wintersowi tytuł młodej gwiazdy.

David Winters zaczął łączyć muzykę z aktorstwem. Regularnie można było go oglądać w serialach telewizyjnych, takich jak Shindig! i Hullabaloo. Do jego dorobku można dodać jeszcze trzy filmy z Elvisem Presley'em (Girl Happy, Tickle Me, Easy Come, Easy Go), cztery filmy z Ann-Margret (Kitten with a Whip, Bus Riley's Back in Town, Made in Paris, i The Swinger) i inne produkcje obejmujące The T.A.M.I. Show, Send Me No Flowers, Billie.

W 1967 roku David Winters zaczął pracę jako reżyser. Jego pierwsze zadania dotyczyły dwóch odcinków programu "Monkees". Krótko potem zaczął produkować, reżyserować i tworzyć choreografie dla telewizyjnych gwiazd.

Na początku lat siedemdziesiątych kontynuował reżyserię, choreografię i produkcję dla telewizji. Projekty obejmowały takie produkcje, jak Raquel!, Once Upon a Wheel, The Special London Bridge Special, Dr. Jekyll and Mr. Hyde i Timex All-Star Swing Festival . W 1975 r. Winters zaczął produkować i reżyserować filmy fabularne. W 1986 roku zrealizował pierwszy film o skateboardingu, Thrashin ', w którym wystąpili Josh Brolin, Sherilyn Fenn i Chuck McCann.

W 1987 roku David Winters otworzył własną firmę produkcyjną, Action International Pictures, która w ciągu pięciu lat wyprodukowała i dystrybuowała ponad 80 filmów akcji, a także horrorów, science fiction i filmów tanecznych. Przez następne lata zajmował się dalszą produkcją filmów akcji i horrorów. W 2006 roku David Winters powrócił do aktorstwa po długiej przerwie w serialu telewizyjnym Blackbeard, realizowanym dla Hallmark Channel.

W 2015 roku David Winters wyprodukował film zatytułowany Dancin ': It's On!, gdzie ponownie powrócił do swojej pierwszej pasji – tańca.

David Winters – nagrody i wyróżnienia

W latach 1968 i 1970 David Winters był podwójnie nominowany do nagrody Emmy. W 1968 w kategorii Nagroda specjalna za osiągnięcia indywidualne a w 1970 w kategorii Wybitna choreografia dla filmu Ann-Margret: From Hollywood with Love.

Nagrody Emmy zapewniły Davidowi Wintersowi pierwszą nominację dla choreografa tanecznego. W 1971 roku David Winters zdobył podwójną nagrodę za film Once Upon a Wheel: Best International Sports Documentary (najlepszy międzynarodowy film sportowy) oraz World Television Festival Award (nagroda światowego festiwalu telewizyjnego). W 2002 roku został laureatem nagrody Bangkok Film Festival (festiwal filmowy w Bangkoku) w kategorii Audience Award for Best Picture (nagroda widzów za najlepszy film) za film Welcome 2 Ibiza. W tym samym roku wygrał nagrodę podczas WideScreen Film & Music Video Festival (festiwal filmowo-muzyczny) w kategorii Najlepszy reżyser za film Dancin' It's On!

David Winters – ciekawostki

David Winters, od 1957 roku, był czołowym piosenkarzem grupy muzycznej z Paulem Simonem. Grupa została nazwana "David Winters i West Siders". Nagrania są nadal sprzedawane w internecie pod nazwą "David Winters".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fpdwg
d3fpdwg
d3fpdwg