Trwa ładowanie...
d3e8fvx
tajemnice oceanu
04-12-2006 18:08

Deep blue

d3e8fvx
d3e8fvx

Nasza planeta to błękitna planeta.

Taki jest kolor wód, które otaczają skrawki lądu na których żyjemy. Lądu, jakże niewielkiej części naszego globu. Taki jest kolor, który w gruncie rzeczy oznacza... życie.

Wielki błękit - źródło wszelkiego życia.

Woda. Tworzywo z którego jesteśmy zbudowani. Woda, która fascynuje, przyciąga, ale i przeraża. Ta woda "przelewa się" w obrazach tego filmu. Woda spokojna, wzburzona, nieogarniona. Przytłaczająca. Wszechobecna.

d3e8fvx

Szokujący jest ten nieustanny ruch związany z wodą. Tu nie ma spokoju. Ruch to życie. Bezruch to śmierć.

Film fascynuje, przykuwa uwagę. Doskonałe zdjęcia. Świetnie dobrana muzyka. Brzeg i fale rozbijające się o niego. Życie w rytmie przypływów i odpływów. Kraby. Ławice ryb. Uchwycone w niesamowitym tańcu tysiąca rybich istnień. Magnetyzujące ujęcia. Gra świateł i cieni. Gra życia i śmierci. Bogactwo… form życia: plankton, lwy morskie, orki, kraby, niedźwiedzie polarne, pingwiny cesarskie, płetwale błękitne. Niesamowita różnorodność form. W wodzie i na brzegu. Pokazana w całej swej okazałości.

Życie odbywa się tu bez energii słonecznej.

Ten świat, którego tak naprawdę nie znamy. Świat bez słońca. Głębiny. Kraina wiecznego mroku. Dziwaczne, zaskakujące stworzenia. Żyjące w ekstremalnych warunkach.

Nieustanna walka o przetrwanie. Odwieczny cykl narodzin i śmierci.

Wspaniałe zdjęcia fal rozbijających się o skały. Doskonałe zdjęcia zwierząt. Morskich fal, burzy przechodzącej nad morską tonią, oceanu skutego lodem. Niesamowite obrazy podwodne i nadwodne. Oszczędne, wyważone komentarze. Wspaniały taniec życia. Cóż tu dodać, co ująć: warto zobaczyć.

d3e8fvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e8fvx