Trwa ładowanie...
d183ufq

Dziewczyny o wielkich sercach

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
d183ufq

„Dziewczyny o wielkich sercach” (wł. Il cuore grande delle ragazze) to włoski romantyczny komediodramat z 2011 roku w reżyserii Pupi Avati, który jest także autorem scenariusza. Za produkcję odpowiada Antonio Avati, zaś muzykę skomponował Lucio Dalla. Film wejdzie do polskich kin w styczniu 2013 roku.

Akcja filmu toczy się w małej wsi w środkowych Włoszech lat 30. Mężczyźni mają tutaj prawo do traktowania niewierności jako niezaprzeczalnej potrzeby fizjologicznej, a kobiety cierpliwie to znoszą. Właśnie tu mieszka przystojny Carlino Vigetti, najstarszy syn biednej chłopskiej rodziny. Nie jest wprawdzie najbystrzejszym mężczyzną we wsi, ale, podobnie jak jego ojciec i dziadek, posiada pewien ukryty dar, któremu nie umie się oprzeć żadna z lokalnych przedstawicielek płci pięknej. Carlino korzysta więc ze swojej popularności, uwodząc kobiety na prawo i lewo.

Z lęku przed eksmisją z gospodarstwa jego rodzina zawiera umowę z Ostimi – bogatymi właścicielami ziemskimi: Carlino, w zamian za dożywotnią dzierżawę gospodarstwa i elegancki motocykl marki Guzzi, zobowiązuje się poślubić jedną z ich dwóch brzydkich córek, które nadaremnie czekają na adoratorów.

I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie nieoczekiwane przybycie trzeciej, przyrodniej siostry, Franceski. Dziewczyna doprowadza do miłosnego obłędu kochliwego Carlina i sprawia, że wszystkie ustalenia diabli biorą. Ale to dopiero początek łańcucha dramatycznych, komicznych i paradoksalnych zdarzeń, w których będą uczestniczyć członkowie obu rodzin.

W filmie „Dziewczyny o wielkich sercach” w rolach głównych zagrali: Cesare Cremonini jako Carlino Vigetti, Micaela Ramazzotti - Francesca Osti, Gianni Cavina as Sisto Osti, Erika Blanc- Eugenia Vigetti, Manuela Morabito - Rosalia Osti, Gisella Sofio - Olimpia Osti, Massimo Bonetti - Umberto Vigetti, Isabelle Adriani - Marcella Vanarini.

Dziewczyny o wielkich sercach
Tytuł oryginalny

Cuore grande delle ragazze, Il

Gatunek

dramat, komedia, romans

Kraj produkcji

Włochy

Rok produkcji

2011

Czas trwania

85 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share
d183ufq

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d183ufq
d183ufq
d183ufq