Trwa ładowanie...
08-06-2007 12:24

Ennio Morricone w Krakowie

Ennio Morricone w KrakowieŹródło: AFP
d19z5tv
d19z5tv

Słynny włoski kompozytor Ennio Morricone przyleci późnym wieczorem do Krakowa, gdzie wystąpi z orkiestrą Roma Sinfonietta w ramach obchodów 750-lecia lokacji Krakowa.

Podczas koncertu na Rynku Głównym publiczność usłyszy m.in. kantatę "Pieśń o Bogu ukrytym" zainspirowaną poematem Karola Wojtyły.

Jak poinformowała Maja Drexler z Krakowskiego Biura Festiwalowego, Ennio Morricone będzie główną gwiazdą trwających od 1 czerwca obchodów 750-lecia lokacji Krakowa na prawie magdeburskim.

W czwartek o godzinie 21.00 Morricone poprowadzi orkiestrę Roma Sinfonietta i chór Coro Lirico Sinfonico Romano podczas plenerowego koncertu na Rynku Głównym. W pierwszej części publiczność usłyszy kantatę "Pieśń o Bogu ukrytym" zainspirowaną poematem Karola Wojtyły.

d19z5tv

Będzie to drugie światowe wykonanie tego utworu, którego premiera odbyła się 3 marca w Rzymie. Zabrzmi też muzyka z dwóch filmów o Janie Pawle II pt. "Karol - człowiek, który został Papieżem" oraz "Papież, który pozostał Człowiekiem".

W drugiej części publiczność usłyszy muzykę włoskiego kompozytora do takich obrazów jak: "Dawno temu w Ameryce", "Ofiary wojny" i "Misja". Na koncert Morricone - podobnie jak na inne koncerty organizowane w ramach jubileuszu - wstęp będzie wolny.

Przed koncertem artysta spotka się na konferencji prasowej z dziennikarzami, a o godzinie 17 będzie uczestniczył w próbie na Rynku Głównym.

Mistrz nie miał specjalnych życzeń związanych z pobytem w Krakowie, chciał jedynie, aby podczas występu towarzyszyła mu orkiestra Roma Sinfonietta - dodała Drexler.

d19z5tv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19z5tv