Trwa ładowanie...
02-05-2006 16:36

Eragon jest piękny

Eragon jest piękny
dkyo6p5
dkyo6p5

Autorka światowego hitu 'You’re Beautiful' komponuje muzykę do Eragona

Amanda Ghost jest współautorką ( wraz z Jamesem Bluntem) głośnego hitu i najlepiej sprzedającego się singla 2005 roku You’re Beautiful, utworu, który króluje na szczycie list przebojów po obu stronach oceanu.

Piosenki Amandy Ghost będą dodane do ścieżki dźwiękowej Eragona autorstwa Patricka Doyle’a, który jest autorem ścieżki dźwiękowej m.in. do filmów Dziennik Bridget Jones oraz Harry Potter i czara ognia.

Eragon to amerykańska superprodukcja wytwórni 20th Century Fox, ekranizacja światowego bestselleru wydawniczego Eragon, pierwszego tomu trylogii Dziedzictwo autorstwa Christophera Paoliniego. Eragon opowiada o przygodach piętnastoletniego chłopca, który pewnego razu znajduje błękitny kamień. Okazuje się, że kamień jest jajem, z którego wykluwa się smoczyca Saphira. Razem z chłopcem łączy ją nierozerwalną więź duchowa.

dkyo6p5

Eragon wyrusza z Saphirą w misję uwolnienia kraju spod panowania tyrana oraz osobistej zemsty za śmierć najbliższych, aby wypełnić swoje przeznaczenie i doprowadzić do odrodzenia starożytnej kasty honorowych Jeźdźców Smoka.

Christopher Paolini, który nigdy nie przeszedł formalnej edukacji szkolnej (uczył się w systemie home-scholooling, rozpowszechnionym w St. Zjednoczonych), rozpoczął pisanie powieści w wieku 15 lat. Pierwszy tom trylogii ponad 2 lata był na 1 miejscu listy bestsellerów Publisher’s Weekly, drugi tom Najstarszy pierwszego dnia sprzedał się w ponad 400 000 egzemplarzy osiągając status megabestselleru.

**Premiera filmu Eragon nastąpi 15 grudnia 2006 roku.

dkyo6p5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkyo6p5