Trwa ładowanie...
diwcwvn
27-04-2007 17:08

Eurimages od jutra w Warszawie

diwcwvn
diwcwvn

Polski Instytut Sztuki Filmowej będzie gospodarzem i organizatorem tegorocznej sesji Eurimages (szczegółowa informacja o Eurimages na dole strony), która odbędzie się w Warszawie w dniach 29 kwietnia–1 maja 2007 r. w hotelu Sofitel Victoria.

Eurimages jest organizacją działającą przy Radzie Europy, wspierającą koprodukcję, dystrybucję i rozpowszechnianie dzieł kina europejskiego. Podczas trwającej trzy dni sesji członkowie Eurmages będą analizować wybrane projekty filmowe i podejmą decyzje, którym z nich zostaną przyznane dotacje. Wyniki sesji zostaną we wtorek wieczorem zamieszczone na stronie www.pisf.pl

Na obrady przyjadą delegaci z 33 krajów, w tym Prezydent Eurimages Jacques Toubon. Oprócz niego i delegatów, na sobotnich uroczystościach poprzedzających sesję zaproszonych jest wiele polskich osobistości kina, jak: Maciej Dejczer, Robert Glinski, Wojciech Marczewski, Andrzej Seweryn i wielu innych.

Sesja Eurimages będzie wyjątkowym spotkaniem przedstawicieli europejskiego przemysłu filmowego w Warszawie i jedyną okazją by porozmawiać z członkami jednej z najważniejszych europejskich fundacji filmowych.

diwcwvn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diwcwvn